HUULED KETENDAVAD JA ON KUIVAD? Siin on nipid selle vastu võitlemiseks

Külmade ilmadega aurustub nahaniiskus kiiremini ja kuna huulte nahk on õhuke, siis mõjutab see seda näopiirkonda eriti. Huuled muutuvad kuivaks ja sageli ka nö narmendavaks.

Allikad: wikipedia.com, geniusbeauty.com
Foto: Shutterstock

Oma osa huulte kuivamisel ja narmendavaks muutumisel on ka laialt levinud ja lapsepõlve ulatuv komme huuli ise pidevalt niisutada.

Hilissügis ja talv on ajad, kui katmata huultega õue minek on keelatud. Muidugi, huulte eest tuleb hoolt kanda ka teistel aastaaegadel ning ei tasu unustada, et samuti ei mõju neile hästi ka kuum päike.

Kui  huuled on valulikud ning tugevalt narmendavad võib olla tegu keiliitiga.

Keiliit on huulepõletik. See võib esineda nii suuümbruse nahal kui ka limaskestal.

Keiliit (cheilitis) on üldtermin, millel on palju erinevaid  tüüpe ja põhjuseid. Ta võib olla põhjustatud välistest teguritest nagu kuivus ja äge päikese põletus kui ka seeninfektsioonist ja ravimitest. Mõned keiliiti vormid on:

 

Tavaline keiliit

Kuivad, nn narmendavad huuled, kus nahal on ka lõhed, esindavad kõige levinumat keiliidi vormi. Võib esineda mõlemal huulel, sagedamini alumisel.

Seisund on seotud huulte lakkumise ja hammustamisega. Nii kahjustatakse huulte loomulikku kaitsekihti.

Ravida saab seda seisundit huuli kaitstes väliste mõjutajate eest, kasutades selleks toitvaid, rahustavaid ja niisutavaid spetsiaalseid huultele loodud vahendeid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…