IGA NAINE PEAKS SELLE LÄBI LUGEMA! 5 varajast rinnavähi hoiatusmärki
Foto: Shutterstock

Sa oled kuulnud rinnavähki puudutavast statistikast, kuid millegi pärast arvad ikka, et sinuga see nagunii ei juhtu. Eestis diagnoositakse ligi 600 uut rinnavähi juhtu aastas.

Kui sinul tundeb, et sul on mõni allolevast tundemärgist, siis tasuks kohe arsti juurde kontrolli minna. See ei pruugi kohe tähendada, et sul on rinnavähk, kuid parem karta, kui kahetseda.

 

#1 Sinu rinnad muutuvad punaseks ja tuliseks

See võib olla märk põletikulisest rinnavähist. Seda võidakse ekslikult pidada infektsiooniks ning seetõttu lükkub rinnavähi avastamine edasi.

 

#2 Naha tekstuur rindadel muutub või tekivad mügarikud

Kortsuv või lohku vajub nahk võib viidata väha olemasolule enne seda, kui tekivad nii-öelda tükid. Rindades olev vähk võib tõmmata/venitada rindade ümber olevat nahka.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…