Huvitavaid fakte kodukeemia kohta

Portaal geniusbeauty.com toob ära paar huvitavat fakti kodus kasutatava keemia kohta.

  • Tootja maa on oluline kvaliteedi näitaja. Arengumaades kasutatakse odavamaid koostisosi ning väiksemates kogustes (ülejäänud on vesi). Euroopa Liidus ja Ameerikas on kvaliteedistandardid rangemad. Teisisõnu, EL turule toodetud šampoon kallim ja kvaliteetsem kui näiteks Venemaa turule saadetav.
  • Loe etiketti. Koostise loetelu on toodud kahanevalt. See tähendab, et mida on rohkem, see  asub ka eespool. Näiteks, kui on kirjutatud: “Koostis: vesi, sooda, sool … viinamarjaseemne õli”, tähendab see, et 99% on tootes vett, millele on lisatud kolm tilka viinamarjaseemne õli. Kui kätekreemi etikett algab sõnadega “vaseliin, parafiin” oleks mõistlik selle asemel osta purk vaseliini. Toode tõenäoliselt ei sisaldada midagi muud peale nende kahe ja paari lõhnaaine, mille nimed on kodeeritud ladinakeelseteks.
  • Suurtes pakendites olevad pesuained koosnevad 80% ulatuses ballastist. Ka pulbris olevad sinised või punased osakesed on ballast. Soovides saada head tulemust ning säästa rahakotti ja loodust, tasub osta vedelaid kontsentraate.
  • Valgete ja värvilistele riietele mõeldud loputusvahendid on oma keemiliselt koostiselt ühesed. Ainus, mis neid eristab on nimi etiketil.
  • Suurim pettus on see, et pesumasinaid lõhub katlakivi ja Calgoni kasutamine hoiab katastroofi ära.   Pesumasinad ei lähe sellepärast katki ja Calgon ei erine mingil moel teistest sarnastest, kinnitab geniusbeauty.com.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…