Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Kui oled tõbine, siis ei tundu trenniminek väga ahvatlev. Ja tegelikult see ongi hea, kuna kui keha on stressis, siis ei ole mõistlik sellele lisakoormust anda. Kuid mõnel juhul aitab kerge kuni mõõdukas trenn hoopis haigusest kiiremini jagu saada. Üks väga lihtne on nii-öelda kaelareegel. Kui sinu haigussümptomid on kaelast üleval pool (nohu, kerge köha, pea on paks), siis on trennitegemine ohutu. Kuid eelkõige tuleb ikkagi kuulata oma keha.
JALUTAMINE
Kuna haigena ei ole sinu energiatase väga kõrge, siis liiga intensiivsed trennid ei ole just kõige parem valik. Kuid kasvõi 20 minutit kõndimist on hea nii rasvapõletusele kui ka sinu külmetushaigusele. On tehtud mitmeid uuringuid, kus selgub, et need, kes teevad regulaarselt trenni, jäävad vähem haigeks. Kuigi kui tunned, et isegi kõndimine teeb sul oleku halvemaks, siis parem mine koju teki alla ja lase oma kehal puhata.
JOOKSMINE
Kui tegeled kerge sörkjooksuga regulaarselt, siis külmetuse pärast seda vahele pole vaja jätta. Paljud jooksuga tegelevad inimesed on täheldanud, et jooksmine muudab nende enesetunde hoopis paremaks. Sörk aitab pea selgemaks saada ja kinnise nina lahti saada.
JÕUSAAL
Lisaks sellele, mis trenni sa teed on tähtis mõelda ka, kus sa trenni teed. Kuna jõusaalides ollakse lähestikku paljude teiste inimestega, keda võib nakatada, siis küsi enne endalt, et kas sina tahaksid, et keegi teeks sulle sama. Trenažöörid on ideaalseks mikroobide kasvulavaks. Seega säästa teisi ja tee parem kodus kerge trenn.
Kuna keha on nõrk, siis ei jaksa sa ka nii palju raskuseid tõsta ja võid endale kergemini vigastusi tekitada. Raskuste tõstmine võib tekitada survet ja peavalu veelgi suurendada.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…