Foto: Shutterstock
Crossfit’i trenn on pärit USA-st, kus algselt kasutati seda sõjaväelaste ja politseinike üldfüüsilise vormi tõstmiseks. Trenni iseloomustab kõrge intensiivsus ning pidevalt muutuvad ja funktsionaalsed harjutused. Stacy (kes lahkelt naeratades palub enda puhul mitte rakendada uhkeid siniverelise maiguga tiitleid nagu härra James või mr Stacy James) selgitab, et põhimõtteliselt on trennis tegemist samade liigutustega, mida oma igapäevaelus teeme. „See trenn on segu erinevatest spordialadest nagu tõstmine, võimlemine, rammumeeste harjutused, intervalltreening jne,” toob ta välja. Crossfit’i trennis on pingutus viidud maksimumini, sest see toimub kiires tempos, minimaalse puhkepausi ja kõrge intensiivsusega.
Trenni tehakse väikestes gruppides või individuaalselt, mis tagab personaalsema lähenemise ja tänu sellele ka parimad tulemused. Ka vigastuste oht on väiksemates gruppides väiksem kui suurtes trennirühmades, kus treener kõiki jälgida ei jõua. Crossfit ei ole tavaline trenn, kus käiakse kõrvaklapid peas ja silmad maas ringi. Siin on kogukond ja trennisõpradele kaasa elamine väga olulisel kohal. „Crossfit’i võistlejad on nii konkurendid kui ka üksteise suurimad toetajad,” räägib Stacy õhinas ja jätkab: „Seda ilmestab hästi näiteks see, et võistluste lõpus lüüakse nukke kokku, motiveeritakse teineteist lõpuni pingutama ning juhendatakse, kui kellelgi midagi välja ei tule.”
Crossfit’i trennid on küll iga kord erinevad, kuid siiski on neil ka midagi ühist. Iga trenn algab soojendusest, millele järgnevad lihaseid arendavad harjutused maksimaalsete raskustega. Trenni teine pool on aga väga intensiivne, kus harjutusi tehakse aja peale, lühidalt on asja nimeks WOD (workout of the day). See loob võimaluse võistelda iseendaga ja iga kord oma tulemusi parandada. Kavades kasutatakse treeningvahenditena kange, sangpomme, võimlemisrõngaid, rehve, liivakotte, topispalle jne.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…