Sinu ees on toiduaineid, mis pole mitte lihtsalt ebatervislikud, vaid muudavad nahka aastate võrra vanemaks. Piira nende tarbimist!
Foto: Shutterstock
#1 Suhkur
Suhkur mõjutab kehas insuliinitaset ja veresooni. Liigne suhkru tarbimine paistab sinu nahal välja juba mõne nädala pärast. Magus soodustab aknet ning punnikeste teket ning mõjutab kogu naha välimust.
#2 Sool
Sool hoiab kehas vett kinni ning liigne soola tarbimine muudab naha väsinuks, toob silma alla tursed ning kortsud. Soola tarbimine tõstab vererõhku, mis omakorda mõjutab naha kollageeni tootmist.
#3 Kohv
Kohv viib kehast vedelikku välja ning rikub hambaid. Mida kuivem on nahk vedelikupuudusest, seda enam tulevad esile ka sinu kortsud.
#4 Alkohol
Ka alkohol viib kehast vedelikku välja, lisaks tekitab turseid ning mõjub halvasti närvisüsteemile.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…