Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock
Valides õiged spordijalanõud, aitab see sul sooritusi parandada ning samuti ka vigastusi vältida. Pea meeles ka seda, et umbes 1000 kuni 1200 kilomeetri jooksmise või 500 tunni aeroobse tegevuse järel tuleks oma spordijalanõud välja vahetada, kuna toestusmaterjalid on kulunud ja need ei toeta enam piisavalt sinu jalga.
Mida jälgida spordijalatseid ostes?
Kõige lihtsam on osta spordijalanõud spordipoest, kus müüja sulle nõu saab anda: millised jalanõud sobivad just selle spordialaga, millega sina tegeled, samuti saab ta õiget suurust soovitada. Kõige parem oleks minna spordijalanõusid valima pärast treeningut, kuna siis on su jalg natuke suurem. Samuti proovi spordijalanõud sama sokiga, millega trenni teed. Proovi jalga kindlasti mõlemat jalanõud, kuna enamik inimestel on üks jalg teisest veidi suurem. Jälgi ka, et varvastel oleks piisavalt ruumi, et neid saaks liigutada (selleks tuleb osta jalanõud umbes 0,5 cm varuga).
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…