PROBLEEME ENESEKINDLUSEGA? 6 asja, mida sa iga päev saad teha, et oma enesekindlust tõsta!
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Siin on sulle 6 sammu, mida igapäevaselt praktiseerides, oma enesekindlust tõstad:

#1 Ela rolli sisse

Sinu kehakeel näitab kohe ära, kas oled täis enesekindlust või puudub see sul täielikult. Kui lähed uude seltskonda, siis hinga ukse taga sügavalt sisse ja välja ning võta endale mängida roll ning sisenda endale, et oled enesekindel ja valmis kõigele vastu astuma. Nii ei muuda sa mitte ainult oma mõtlemist, vaid ka su kehakeel muutub enesekindlamaks. Ja nii jätad endast ka teistele väga enesekindla esmamulje.

Hoia pead püsti, istu selg sirgelt, vii õlad taha ning teistega juttu rääkides vaata neile silma. Käepigistus olgu samuti tugev ning jätka silmsidega ka siis, kui sulle midagi seletatakse.

 

#2 Riietusel on oluline osa

Kui sa oled hästi riides, siis sa ka tunned end hästi. Vali endale riided ja aksessuaarid, mis sulle sobivad ning mis sulle endale väga meeldib – nii tõuseb ka su enesekindlus veelgi rohkem üles. Kui tahad olla edukas, siis riietu nagu edukas inimene. Riided peavad kindlasti olema puhtad ja triigitud. Ära karda, et liiga uhked aksessuaarid varjutavad su isiksust, vastupidi – see võib olla hea teema jutu alustamiseks.

 

#3 Tähtis on see, kuidas sa räägid

Järgmine kord, kui kuuled kedagi head kõne pidamas, siis pane tähele, kuidas ta oma räägib. Hea kõnepidaja räägib enesekindlalt, rahulikus ja ühtlasel toonil. Selle asemel, et mõttapauside ajal öelda “hmm” või “äää”, kasuta neid pause selleks, et teised saaksid sinu eelnevat mõtet seedida. Ole veenev, kuid mitte agressiivne ning sa tunned isegi, kuidas sinu enesekindlus tõusma hakkab. Kui soovid, et sind võetaks tõsiselt, siis väldi kõrgemaid toone, itsitamist ja vaikset jutuvadinat oma kõnes. Inimesed võtavad sind tõsisemalt, kui näevad sinus liidrit.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…