Botox on uus valuvaigisti?

Botox`i süstidega on võimalik leevendada nii artriidi kui ka teiste raskete haigustega kaasnevaid valusid ilma, et sellega kaasneksid valuvaigistitele omased kõrvalmõjud. Veel enam, ühe süsti valu leevendav mõju kestab mitu kuud.

Allikas: geniusbeauty.com

Foto: Shutterstock

Sheffield ülikooli teadlased töötasid, professor Bazbek Davletovi juhtimisel välja Botoxil põhineva ravimi, mis võib osutuda revolutsiooniks valuvaigistite tööstuses.

Sellel ravimil pole küll otseselt Botoxi siiani kõige tuntumaid omadusi, kuid see suudab leevendada piinavaid valusümptomeid tervelt mitme kuu vältel.

Uus ravim sobib nii krooniliste seljavalude leevendamiseks kui ka näiteks naistele, kellele on äsja tehtud keisrilõige. Samuti võivad süstid osutuda tõhusaks vähihaigetele, kelle haigus nõuab pidevat tugevate anesteetikumide manustamist. Ühe süsti mõju kestab mitu kuud.

Botoxi põhikoostisosaks on botuliin, mis takistab närvirakkude teadete edastamist ajust lihastesse. Tänu sellele ei saa tekkida ka soovimatuid miimikakortse.  Samaaegselt katkestab see toksiin ka  valuaistingute edastamise ning seda lausa  mitmeks kuuks.

Siiani pole Botoxit siiski valuvaigistina kasutatud, sest kardetakse, et pideva kasutamise tagajärjel võib see mõjutatava piirkonna halvata.

Bazbek Davletov ja tema kolleegid märkisid, et neil õnnestus luua anesteetikum, mis baseerub ainult toksiliste molekulide nö  paremal osal.

Ravimi senised kliiniliste uuringud on andnud julgustavaid tulemusi. Kui sama saavutatakse ka inimkatsetega, siis võib ravim turule jõuda juba kolme aasta pärast.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…