Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

#1 SOOJENDUS

Soojendamine on üks efektiivsemaid mooduseid, kuidas menstruatsioonivalusid leevendada. Ja selleks on mitmeid erinevaid võimalusi. Näiteks proovi minna sooja duši alla. Kui see ei aita, siis osta endale soojenduskotike, mille diivanil kerra visates saad kõhu peale asetada.

 

#2 VALUVAIGISTID

Ära oota, kuna valu juba väljakannatamatuks muutub. Kohe kui tunned kasvõi natukene valu, võta üks ennetav tablett sisse.

 

#3 LOODUSLIKUD LEEVENDAJAD

Kui sina aga tablettisid nii kergekäeliselt võtta ei soovi, siis on ka mõned looduslikud alternatiivid valu leevendamiseks. Näiteks kuningakepp või kummel on mõlemad selle jaoks sobivad. Või siis naistepuna või maarjaohaka seemned. Proovi neid taimi ja leia enda jaoks sobivaim.

 

#4 KÜLLILI JALAD KÕHUALL LAMAMINE

Ka sellises asendis lamamine aitab valu leevendada. See asend aitab lihastel lõõgastuda ja seetõttu ka valu leevendada. Kui võtad kaissu veel soojenduskoti, on tulemus veelgi parem.

 

#5 SEKSIMINE

Ja juba sa pööritad silmi! See võib tunduda veidi eemaletõukav, kuid uuringud on tõestanud, et seksimine aitab menstruatsioonivalusid leevendada. See aitab kehal lõõgastuda ja vabastab valupingetest. Te võite proovida seda duši all teha – nii ei määri te midagi ära.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…