
#7 Liialdad puuviljadega
Lisaks laktoosile ehk piimasuhkrule võivad punnis kõhu põhjustajaks olla ka teised suhkrud: fruktoosi talumatus (suhkur, mida leidub puuviljades) on levinum nähtus kui varem arvati.
Liiga palju puuviljasuhkrut ehk fruktoosi võib põhjustada gaase ning kõhulahtisust. Põhjuseks on peensoole suutmatus puuviljasuhkrut omastada ning kõik liigub edasi jämesoolde, kus see muutub toiduks soolebakteritele. Mõned uuringud on näidanud, et 1/3 inimestest on raskusi suures koguses puuviljasuhkru omastamisega.
Kui keha ei talu fruktoosi, reageerib kõht esmalt mahlade, õunte, pirnide ning mee peale. Probleemi kutsutakse fruktoos malabsorbtsiooniks ning see ei ole ohtlik.
Kui kannatad fruktoos malabsorbtsiooni all, eemalda oma menüüst need tooted, mille peale keha ebameeldivalt reageerib. Mõtle ka sellele, et fruktoosi lisatakse näiteks küpsistesse, kommidesse, müslibatoonidesse, šokolaadi, moosidesse ning karastusjookidesse. Heaks uudiseks on muidugi see, et enamik selle probleemi all kannatajatest saavad siiski marju süüa.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…

Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…

D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…

ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…