Vaheta raseerimistera regulaarselt
Kulunud raseerimisteraga on raskem karvu eemaldada, mistõttu on ka tera kokkupuude nahaga intensiivsem – tulemuseks on jällegi ärritunud ning punetav nahk. Soovitatav on tera vahetada nii sageli kui võimalik ja vähemalt iga paari nädala tagant. Tera vahetamise sagedus sõltub kasutustihedusest ja uue tera vajadusele viitab ka see, kui pehme riba raseerimisteral kaotab oma värvuse. Regulaarne tera vahetamine aitab vältida ka ebameeldivaid ja valulikke punnikesi, mis on pärast raseerimist kerged tekkima.
Anna oma kaenlaalustele puhkust
Deodorandi kasutamine koheselt pärast raseerimist võib nahka ärritada. Pärast raseerimist oota umbes 10 minutit või raseeri enne magamaminekut, et nahk saaks öö jooksul taastuda. See aitab vältida ka kaenlaaluste nahatooni ebaühtlaseks muutumist, milleks sageli piisab vaid väiksemastki ärritusest. Eriti tundliku nahaga naistel on soovitatav kasutada õrna ning alkoholivaba koostisega deodoranti.
Vali deodorant, millel on leevendavad omadused
Kaenlaalused on pärast raseerimist siledad, kuid kuna kaitsev nahakiht on saanud kahjustada, siis mõne aja möödudes muutub see piirkond kuivaks. “Sellepärast on äärmiselt oluline kasutada tooteid, millel on lisaks higistamisvastasele kaitsele ka nahka hooldavad omadused. Oluliseks koostisosaks on niisutav kreem, mis kaitseb tundlikku piirkonda olenemata sellest, kui tihti raseeritakse. Tundliku piirkonna hoolitsemiseks proovi näiteks Dove’i antiperspirante, mis sisaldavad koguni 25% niisutavat kreemi,” jagab Dove’i brändijuht soovitusi.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
HIFU lifting – endiselt nr 1 protseduur naha noorendamiseks
Tänavu on tänu Covidi-piirangute kaotamisele lõpuks taas uksed avanud ilunäitused ja kongressid. Osalesin aprillis esteetilise meditsiini tööstuse ühel märgilisemal kongressil…
Parim valik – Col Du Marine merekollageen
Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…
Kõik metsa kümblema!
Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…
Termaalvesi – võluvravim või mitte?
Uskuge või mitte, kuid termiline vesi iseenesest sisaldab mõningaid nahka toitvaid omadusi, kuigi see ei pruugi olla võluravim nagu mõnikord…
D vitamiini puudus võib suurendada COVID-19 ohte
D-vitamiini toodab nahk UVB-kiirguse mõjul. Nahas tekkinud vitamiin D muudetakse kehas aktiivseks hormooniks, mis reguleerib kaltsiumitaset, et hoida luud ja…
ERM kogub lugusid kehast ning kehatajust kultuuris
Eesti Rahva Muuseum ootab kirjalikke kaastöid, fotosid ja esemeid teemal „Keha ja kultuur“, mis oleks aluseks nii selle teemavaldkonna teaduslikuks…