Sage raseerimine, intensiivsed deodorandid ning rõivaste kokkupuude õrna piirkonnaga võivad nahka kahjustada ning tulemuseks on ärritunud, kuivad ja ebaühtlase tooniga kaenlaalused. Dove’i brändijuht Kertu-Kai Põldvere annab nõu, kuidas hoolitseda õrna piirkonna eest ning toob välja peamised omadused, mida tuleks õigete kehahooldustoodete valikul silmas pidada.

 

Pese enne raseerimist

Selleks, et vähendada raseerimisel tekkivat nahakahjustust, veeda mõned minutid enne raseerimist duši all või niisuta kaenlaaluseid eelnevalt sooja ja niiske rätikuga. Soe vesi muudab karvad pehmemaks, mistõttu on nende eemaldamine hulga lihtsam ja sedasi tehes säästame naha pealmisi kihte.

 

Koori ka kaenlaaluseid

Eemaldades kaenlaalustelt surnud naharakud, pääseb deodorandi koostises olev niisutaja naha sügavamatesse kihtidesse, mis aitab vältida kuivuse teket. Tõhus niisutus jätab kaenlaaluse naha siledamaks ja ühtlasemaks ning vähendab pooride ja liigpigmentatsiooni teket. “Kasuta surnud naharakkude eemaldamiseks pehmet rätikut või õrna koorijat kaks või kolm korda nädalas. Üldjuhul sobib selleks tavaline kehakoorija, kuid eriti tundliku nahaga inimesed võiksid kasutada näokoorijat,” soovitab Põldvere.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…