Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

See ei tule enam kellelegi üllatusena, et paljud inimesed kahetsevad oma surivoodil seda, et ei veetnud piisavalt aega oma perekonnaga, töötasid liiga palju või ei lõbutsenud piisavalt. Haritud ja täiskasvanud inimestena saame aru, et lõppude lõpuks on kõige tähtsamad asjad elus perekond, armastus, tervis ja õnnelikkus. Kuigi me teame seda, laseme oma elul end siiski nendest tõelistest elu väärtustest kaugemale viia. Raha, karjäär, ilusad asjad, uhked autod ja ilusad riided tekitavad meis tunde, nagu oleksime elus midagi saavutanud ja justkui elaks seeläbi head ja täisväärtuslikku elu. Kuid tihti on selle kõige hind kõrge – vahele jäävad täditütre sünnipäevad, laste esinemised, intiimsuhted jne. Lõpuks saabki tööst meie identiteet ja enam ei mäletata, mis tunne on niisama lõõgastuda ja veeta spontaanne nädalavahetus oma perega või rääkida tunde oma armsa emaga. Selleks, et sinu elu selliseks ei muutuks, tuleb endale aeg-ajalt elu tõelisi väärtusi meelde tuletada. Toome sinuni 7 levinumat asja, mida inimesed oma elule tagasi vaadates kõige rohkem kahetsevad.

#1 Ei juleta olla sina ise

Paljud inimesed kahetsevad, et ei julenud elu elada sellistena, nagu nad tõeliselt on. Elati nii, nagu ootas seda neilt perekond või ühiskond. Kuid see on sinu elu – ela seda täpselt nii, nagu sina õigeks pead!

#2 Tehakse tööd, mida tegelikult ei naudita, ning ei juleta võtta ette riski teha midagi, mida tõeliselt meeldib

Enamik meist töötab 40 tundi nädalas – seega veedame väga suure osa oma elust tööl olles. Ja kui veedame suure osa oma elust tehes midagi, mis meid ei motiveeri ega meile meeldi, siis on see enese petmine. Sinu elul võiks palju suurem tähendus olla! Ära mõtle sellele, mis on ühiskonna jaoks tähtis (sinu uhke töö või ametinimetus), vaid sellele, mida sa ise tõeliselt teha tahad. Mida tehes ärkad igal hommikul üles täis kirge ja rõõmu.

#3 Ei veedeta piisavalt aega oma perega

Kõik teavad, et perekond on elus kõige tähtsam. Ütle ei ületundidele ja mine parem söö õhtust koos oma perekonnaga. Meie vanemad lahkuvad siit elust varem kui meie ja see tähendab, et nad ei oota, kuni sa pensionile jääd ja sul nende jaoks rohkem aega on. Lapsed küll elavad kauem, kuid nad ei ole lapsed igavesti. Väga ruttu saavad neist täiskasvanud, kellel on oma pere ja tegemised, ning kellel ei pruugi siis samuti sinu jaoks aega olla.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…

Kõik metsa kümblema!

Shinrin-Yoku, mis on tõlgituna kui "metsa suplemine", tähendab rahuliku jalutuskäigu ajal metsa atmosfääri tunnetamist. See on teraapia, mis töötati välja…