Poeriiulite vahel liikudes võib veini valimine tõepoolest raskeks ülesandeks kujuneda.

Maitsemeelte arendamiseks ja ka iseenda harimiseks soovitame külastada vinoteeke, mida on Eestisse tekkinud aina rohkem ja mis on väga heal tasemel, või panna ennast kirja mõnele toredale veiniteemalisele kursusele. Veine võiks osta ka väiketootjatelt, sest nemad teevad oma asja hingega. Ka veinimaailmas on mahetoodangul suur tähtsus.

Eelistada tuleks veine, mille etiketilt võib lugeda märget sulfite-free wine ehk sulfiidivaba vein. Kui see puudub, vaata orgaaniliste või väiketootjate veinide poole – nemad näitavad täpselt, mis nende tootmises toimub. Usaldada saab ka tippveinide tegijaid, kes ei soovi oma mainet ega veinide maitset rikkuda.

Veini valimisel ära lase end mõjutada kurikuulsal müüdil, mis ütleb, et keeratavad metallkorgiga veinid (mida kasutatakse enamasti Uue-Maailma veinidel) ei ole sama kvaliteetsed kui korgiga variandid. Tänapäeval suletakse keeratava korgi alla ka väga kõrgelt hinnatud veinid ning see on ainult teretulnud, sest muudab tarbijale veinivalimise lihtsamaks ja ka taskukohasemaks. Sellise veini puhul võib kindel olla, et joogil ei ole ühtegi korgist tulenevat viga.


 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised