Emadepäeva saab tähistada mitmel erineval viisil, kuid seda sündmust on raske ette kujutada ilma hästi valitud kingituseta. See on oma emale tänu avaldamiseks ja tema meeldivalt üllatamiseks ideaalne hetk. Milline kingitus emadepäevaks valida? Millest juhinduda?

Kuidas emale emadepäeva kingitus valida?

Kingituste ostmine võib olla keeruline – igal aastal on ju nii palju sündmusi, mil lähedastele kingitusi tehakse, et lõpuks võib järjekordsete meenete valimise ind igaühel raugeda. Sellises olukorras võib osta ühe nn universaalsetest kingitustest või otsustada tõsiselt veidi spetsiifilisema meene valiku kasuks.

Arutledes, mida emale emadepäeva kingituseks osta, võtke arvesse järgnevat:

 • Millised on teie ema huvid? Millega ta tegeleb? Mis talle kõige rohkem meeldib? Võib-olla lillede hooldamine, reisimine või krimikirjandus? Seda teed järgides leiate talle täiusliku meene.
 • Millise summa saate selleks eraldada? Emadepäeva kingitus ei pea talle rõõmu pakkumiseks ja üllatamiseks kallis olema. Ha! Selle saab teha omakäeliselt ja kuludeta. Kui teil on eelnevalt kindlaks määratud eelarve, saate keskenduda ainult selle raamidesse mahtuvatele kingitustele.
 • Millised kingitused meeldivad teie emale kõige rohkem? Eksklusiivsed, käsitsi valmistatud või äkki armasta ta üldse tüüpilisi kingitusi saada? Iga inimene on erinev, oma maitse ja veendumustega. Kui te teate, et teie ema eelistaks kallile kingitusele pigem teie seltskonnas meeldivalt aega veeta, siis võtke seda arvesse ja ärge juhinduge ainult sellest, mida teised valivad.

Parimad kingitused on need, mis on valitud konkreetset inimest silmas pidades – vastavad tema maitsele, isiksusele ja tõekspidamistele. Sageli osutub hoolikalt valitud pisiasi, näiteks kasvõi elegantne teetass või midagi omatehtut, paremaks kingituseks kui selle kasulikkusest tõsiselt mõtlemata ostetud kallis ese.

Ajatud kingitused emadepäevaks

Väikesed lapsed kingivad emale emadepäevaks lilli.

On mõned kingitused, mida võib peaaegu universaalseks pidada. Ärge laske end välimusel petta – ajatu kingitus ei ole tavapärane või tähelepanu mittevääriv. See on hoopis selline ese, mis sobib hästi nii emadepäevaks kui ka sünnipäevaks või mis tahes muuks sündmuseks.

Ajatuteks kingituseks emale võivad olla:

 • Lilled, vaasid, lillepotid ja muud sisekujunduse elemendid.
 • Lõõgastavad kingitused, nagu Pepco küünlad, küünlaalused või interjööri parfüümid.
 • Maiuspalad ja kulinaariaga seotud meened.

Mitte põhjuseta ei osta paljud inimesed emadepäevaks lõike- või potililli – värvilised taimed rõõmustavad silma ja võluvad sageli ka oma lõhnaga. Seevastu potitaimi saab kasvatada aastaid ja need on suurepärased mälestusesemed. Küünlad, küünlaalused ja interjööri parfüümid on koduvaikuses lõõgastust pakkuvad pisiasjad. Kaunilt valmistatuna ja esteetiliselt pakituna sobivad need ideaalselt kingituseks emale. Teisalt aga midagi magusat, hea kohvi või tee on asjad, mis sobivad hästi kingituseks kõigile – mitte ainult emale.

Pepco infograafika, millal tähistatakse emadepäeva

Isikupärastatud kingitused emadepäevaks

Paljud inimesed hindavad spetsiaalselt neile mõeldud kingitusi. Isikupärastatud kingituste hulka ei kuulu mitte ainult graveeritud või trükisega esemed, vaid ka sellised, mida saab omakäeliselt isikupärastada.

Üheks selliseks kingituseks on pere fotoalbum või teie ühisfotoga pildiraam. Nii raami kui ka albumi saate osta poest, kuid fotode valiku, nende kleepimise või lisamise ja võimaliku kaunistamise eest peate ise hoolitsema. Võite panustada üksikutele fotodele või teha neist lõbusa kollaaži.

Milline viimase hetke kingitus emadepäevaks osta?

Kuigi sellisteks sündmusteks, nagu emadepäev on kõige parem kingitused pikemalt ette valida, juhtub elus mõndagi ja see ei ole alati võimalik. Kui aega on juba väga vähe jäänud, ärge hakake keeruliste otsingute või omatehtud kingitustega pead vaevama. Valige Pepco kauplustes saadaolevad meened, näiteks:

 • Ehted ja aksessuaarid – ema võib rõõmustada nii uute kõrvarõngaste kui ka elegantse vöö või käekotiga.
 • Interjööri kaunistused – näiteks efektne vaas, dekoratiivküünlad või ilupadjad elutuppa.
 • Kaelarätik või pehmed sokid – need on pisiasjad, mida saate oma ema maitse järgi valida.
 • Raamat – lemmikautorilt.
 • Kinkekaart – kinokülastuseks, teatrisse või lemmikpoodi.

Pidage meeles, et emadepäev on midagi enamat kui ainult kingitused. Paljudele emadele on nendest palju väärtuslikumad hetked, mida nad koos oma lastega veeta saavad – tee- või kohvilaua ümber, maiustusi nautides või mõne põneva väljasõidu ajal. Ärge piirake oma loovust saadaolevate põhikingitustega, kui teie emal on mingeid ebatavalisi huvisid, kinkige talle midagi nendega seotut.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised