Kingitused vanaemale ja vanaisale – üllatage oma lähedasi erakordsete kingitustega

Kingituste tegemine lähedastele on eriline kogemus, mis enamusele meist suurt rõõmu ja rahulolu pakub. Kahjuks hakkavad paljude sündmuste, nagu eelseisvate jõulude, erinevate perekondlike tähtpäevade, sünnipäevade, nimepäevade ja ka väiksemate pühade rohkuse tõttu säravate üllatuste ideed aja jooksul otsa saama. Milline kingitus vanaemale ja vanaisale igal juhul sobib?

Sobivate kingituste otsingutel aitab teid Pepco juhend. Muu hulgas saate sellest teada, mida tuleks vanaemale ja vanaisale kingituste ostmisel arvesse võtta ning millised aksessuaarid on praegu kõige populaarsemad.

Mida osta vanaemale ja vanaisale kingituseks? Käputäis näpunäiteid ja juhiseid

Meenete otsimine, olgu siis jõuludeks või muudel erilistel puhkudel üllatusteks, tekitab iga kord palju elevust. Ja põhjusega – igaüks meist tahab oma lähedastele rõõmu valmistada ja nende nägudele laia naeratuse tuua. Selleks, et osturalli pakuks peamiselt meeldivaid kogemusi, soovitame enne poodi minekut mõelda, mis võiks osutuda nii-öelda tabamuseks kümnesse. Esmalt peaks kingituse valik olema inspireeritud inimesest, kellele see antakse. Lisaks suhtele, mis meid temaga seob, on teadagi väga olulised kingisaaja vanus, sugu, huvid, elustiil ja vaba aja veetmise lemmikviisid.

Tüdruk annab vanaemale jõulukingituse

Arutlete, mida vanaemale ja vanaisale kingituseks valida? See ülesanne ei pea üldse keeruline ega aeganõudev olema! Oluline on välja töötada strateegia ning hoolikalt kaaluda, millised kingikategooriad teie armastatud vanavanemate maitsele ja eelistustele kõige paremini sobivad. Pepco kauplustest leiate hõlpsasti palju suurepäraseid tooteid, mis sobivad ideaalselt originaalseks ja samas praktiliseks kingituseks teie lähedastele.

Järeleproovitud ei tähenda igavat – praktilised kingitused vanaemale ja vanaisale

Vanaema ja vanaisa jaoks õige kingituse otsimisega kaasnevad sageli äärmuslikud emotsioonid. Ärge vanduge pingele alla – tänapäeval on võimalik valida palju suurepäraseid tooteid, mis sobivad kindlasti teie vanavanemate maitsele. Lisaks maiustustele, teekomplektidele ja eakatele mõeldud vitamiinidele soovitame kaaluda ka muude pisiasjade ostmist. Suurepärase üllatuse komplekteerimine ei pea üldse kõigi teie säästude raiskamist tähendama.

Mõnikord võib pikk arutlemine ja poeriiulite ees seismine soovitule vastupidise tulemuse anda. Pidage meeles, et traditsioonilised kingitused ja igapäevased tarbeesemed õigustavad end ühtmoodiFunktsionaalsed kingitused rõõmustavad teie sugulasi, lisaks meenutavad teid iga kord, kui neid kasutatakse.

Kruusid ja köögitarvikud – järeleproovitud kingitus vanaemale ja vanaisale

Me ei tea inimest, kes oma kööginõudele tähelepanu ei pööraks. Kruusid, tassid, potid ja klaasid on seega üks vanaema ja vanaisa kingituse soovituslikke ideid, mis toimivad, mis siin salata, fantastiliselt hästi ka teiste pereliikmete puhul. Jõuluhooajaks sobivad ideaalselt iseloomulike jõulumustritega sellele maagilisele ajale omastes – punastes, valgetes, rohelistes ja tumesinistes – värvitoonides tarbeesemed. Kuldsed ja hõbedased aksessuaarid on samuti teretulnud.

Vanavanemad hoiavad käes lastelastelt saadud jõulukruuse

Kui te ikka veel alles nuputate, mida vanaemale ja vanaisale kingituseks osta, siis soovitame kaaluda ka teisi selle kategooria esemeid, st köögi- ning söögitarvikuid, nagu näiteks kausid, taldrikud ja mitmesugused nõud ning nõudekomplektid. Neid saab hõlpsasti osta igast Pepco keti kauplusest.

Vanavanemaid rõõmustavad praktilised kingitused

Muud, samuti funktsionaalsed kingitused vanaemale ja vanaisale, mis on kindlasti õnnestunud ostuks:

 • komplekt rätikuid,
 • puudutades mõnusad tekid, pleedid ja voodipesu,
 • kvaliteetne voodilina,
 • dekoratiivpadjad,
 • küünlad ja küünlaalused,
 • lillepotid,
 • dekoratiivne vaas,
 • seina- või püstkell,
 • laualamp,
 • lõhnahajuti,
 • dekoratiivsed kujukesed.

Jõuluinspiratsioon: vanavanemaid lõbustavad kingitused

Tundes oma vanavanemaid hästi, võite ka veidi kelmikas olla. Kui sugulased on tuntud oma huumorimeele poolest, võib humoorikas meene olla vanaemale ja vanaisale suurepäraseks kingiideeks, mis toob neile naeratuse suule ning hoiab lähedaste näod naerul veel kaua pärast üllatuse lahtipakkimist.

Milliseid ettepanekuid tasub kaaluda? Äärmiselt originaalne vidin, mis kindlasti vanavanemaid lõbustab, on vannipadi.Lisaks huumoriannusele ja eseme otstarbe äraarvamisele muudab eelmainitud kingitus igapäevase kümbluse meeldivamaks ja lisab hügieenitoimingutele veidi luksuslikkust.

Kui teie vanavanemad kurdavad külma ja halva ilma üle, soovitame aasta kõige külmematel kuudel mõelda ka keha soojendavatele lisakinkidele nagu käesoojendaja, soojaveepudel või värvikirevad sokid. Ja kui juba külmadest ilmadest jutt, hindavad vanavanemad kindlasti käsitsi valmistatud riideesemete, nt mütsi ja salli komplekti. Teile meeldib käsitöö? Kaaluge kindlasti oma kingituse täiendamist isetehtud aksessuaaridega.

PEPCO infograafika: Vanavanematele mõeldud kingituste ideed

Või ehk koos vanaema ja vanaisaga lauamänge mängides ühiselt veedetud aeg?

Aktiivset vaba aja veetmist ja intellektuaalset meelelahutust eelistavatele vanavanematele lauamängude ostmine oleks samuti suurepäraseks kingiideeks. Need pakuvad korraliku annuse põnevust ja sel moel toredaid võimalusi oma lähedastega üheskoos huvitavalt aega veeta. Tänapäeval on valida üsna paljude erinevate mängude vahel, mille seas leiate kindlasti oma vanaema ja vanaisa huvidele sobiva.

Lisaks lauamängudele sobivad hästi ka eakate mälu toetavad sõnamängud või paljude eestlaste lemmikkaardimängud. Kaalumist väärivad ka male, puidust sudoku, klotsid, puidust oskusmängud, mosaiigid, pusled, igasugused viktoriinid, arvamis- ja teemamängud, mis on seotud minevikusündmustega, näiteks sõjaga, Eesti NSVga või Eesti ajalooga laiemalt.

Otsides vanavanematele kõige sobivamat kingitust, ärge unustage arvestada nende kirgi, huve ja elustiili. Iga inimene on erinev ja vanus ei ole ainus, mida arvesse tuleks võtta. Pidagem meeles, et kauneimaks südamest tulevaks kingituseks on naeratus, huvi ja koos lähedastega veedetud aeg. Koos pereliikmetega lauamängude mängimine lähendab teid veelgi, on hea võimalus veeta koos kauneid hetki ja muuta need suurepäraseks mälestuste aardelaekaks, mis on tunduvalt väärtuslikum kõigest, mida raha eest osta saab.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised