Kas sul ei ole vahel tunne olnud, et pärast klaasikest-kahte tulevad sul võõrkeeled paremini välja? Ei, asi ei ole ainult sinus. Uus uuring toob välja, et alkohol aitab paremini võõrkeeli rääkida.

Alkoholi tarbimisel on meie tervisele ka positiivseid omadusi: punane vein vähendab südame- ja veresoonkonnahaiguste riske ning šampanja võib aidata ära hoida dementsust ja mälukaotust. Kuid seda, tänu millele aitab alkohol paremini võõrkeeli rääkida, ei teata veel ühest vastust.

Uuringus osalesid 50 sakslast, kes hiljuti olid hakanud hollandi keelt õppima. Kõik osalejad ütlesid, et joovad aeg-ajalt alkoholi ning samuti olid kõik läbinud hollandi algtaseme keeleeksami. Uuringus anti pooltele osalejatele vastavalt nende kehakaalule väike kogus alkoholi. Seejärel pidid kõik katses osalejad andma hollandlasele intervjuu. Seda lindistati ning hiljem analüüsisid seda kaks põlishollandlast. Ja selgus, et need katses osalenud, kes olid tarbinud alkoholi, rääkisid keelt palju sujuvamalt ning samuti oli nende hääldus parem.

Üks põhjus, miks see nii on, on see, et alkohol aitab vähendada “võõrkeele ärevust”. Kui inimene ei ole nii närvis võõrast keelt rääkides, siis tema keeleoskus hoopis paraneb.

Kuid teadlased toovad välja ka selle, et katses osalenutele anti väike kogus alkoholi, kui kogus on suur, siis võib tulemus olla hoopis vastupidine.Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised