
Netimängud on paljudele tänapäeva inimestele viis vabal ajal lõõgastumiseks, sest argipäev on tihti täis stressi ja kohustusi. Kui sukeldud netimängude maailma, on siiski väga kerge ära eksida, sest valikut on palju. Leidub nii tasuta mänge kui tasulisi, nii lihtsaid kui strateegilisi. Selles artiklis tutvume netimängude mängimise positiivsete külgedega ning sellega, kuidas mängida turvaliselt.
Mängimine võib stressi leevendada
Stress on paljudele tänapäeva inimestele igapäevane nähtus. Sellepärast on väga oluline leida viise, kuidas stressiga toime tulla või seda leevendada. Uuringud näitavad, et aktiivselt kaardimänge mängivate kortisoonitase on 17% madalam kui teistel uuringus osalenutel. Kortisoon on üks esmastest hormoonidest, mis tekitab inimestes stressi. Väikestes kogustes on kortisoon isegi hea, sest aitab meil tõhusad olla ka närvilises olukorras. Probleem on see, kui stressi on lihtsalt liiga palju.
Stressileevendusviise on muidugi mitmesuguseid ja kõik ei sobi kõigile. Osale meeldib teha joogat ja osa mängivad erinevaid netimänge. Sõltub muidugi, milliseid mänge mängida. Näiteks, virtuaalne male või kaardimäng on tõenäoliselt tõhusam kui vägivaldne võitlusmäng.
Eestlastele meeldib väga ka erinevaid kasiinomänge mängida, ent nende puhul on tähtis, et peetaks kinni piiridest. Mitmed netikasiinod võimaldavad mängimist ka täiesti tasuta. Eesti kasiinode ning nende mänguvalikuga on võimalik tutvuda siin: https://www.eestikasiino.com/.
Uute oskuste omandamine
Netimänge mängides õpitakse ka uusi oskusi, nagu mõtlemisvõimet ja keskendumist. Neist oskustest on kasu nii mänge mängides kui päriselus, mis täis erinevaid keerulisi olukordi.
Näiteks pokkeri mängimine nõuab aktiivset keskendumist kui strateegilist mõtlemisvõimet. Pole isegi oluline, kas mängitakse sõpradega või üksinda, arengut on ikka näha. Ka võitlusmängudes peab olema teadlik vastase mänguliigutustest, mille põhjal võib mängu ajal arendada oma mängustrateegiat.
Huvitavad hobid teevad elu paremaks, sest uute oskuste omandamine motiveerib inimest. Netimänge mängides kohtab mängija ka takistusi ja kaotamine on oluline osa mängust. Ebaõnnestumiste kaudu õpib mängija olema kannatlikum, millest on kasu nii tööl kui eraelus.

Matemaatilise mõtlemise ja mälu arendamine
Palju räägitakse sellest, kuidas digitalisatsioon on muutnud inimesed loiuks ja laisaks. See on osalt tõsi, ent samas internet ja innovatsioon on ka meie elu parandanud. Kui soovid arendada oma mälu ja matemaatilist mõtlemist, on olemas palju erinevaid netimänge, mis aitavad sellele kaasa.
Näiteks, virtuaalses malemängus peab juba ette mõtlema, milliseid samme vastasmängija kõige tõenäolisemalt teeb. Mängija peab meeles pidama sedagi, milliseid nuppe on ta viimati liigutanud. Uuringute põhjal võivad erinevad netimängud arendada nii lühiajalist kui ka pikaajalist mälu.
Mälu arendamine ja matemaatiline mõtlemine hoiavad aju heas vormis, mis vähendab näiteks Alzheimeri riski vanematel inimestel.
Turvalises mängukeskkonnas mängimine on kõige parem
Kui mängida netis, on oluline olla kindel sellel, et mängukeskkond on võimalikult turvaline. On nimelt olemas ka kehvastikaitstud või lausa valelehekülgi, mida ei või usaldada. Näiteks, privaatne ühendus on üks kõige olulisemaid turvalise mängusaidi omadusi. Lisaks võib leheküljel olla erinevaid kaitsekihte, millest häkkeritel on raskem läbi tungida.
Tänapäeval, mil netiturvalisuse arendamine on veebilehekülgede prioriteet, on netimängude maailmas oluline nõuda turvalist veebikeskkonda.
Mängud pakuvad meelelahutust kõigile
Netimängude mängimine võib seega olla kasulikum, kui esmapilgul paistab. Mängimine leevendab stressi, arendab olulisi oskusi ning pakub mõnusat meelelahutust.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Uus hobi muudab elu huvitavamaks
Hobid ja huvialad ei ole midagi, millega tegelevad üksnes lapsed või noored peale koolipäeva lõppu. Ka täiskasvanute jaoks on harrastustega…

Kuidas treenida mälu?
Õpi midagi uut Heaks mooduseks oma aju treenida on uue võõrkeele ära õppimine või mõne pillimängu selgeks saamine. Aju on…

Kuidas sisustada vaba aega pimedal sügisõhtul
Eelistused ajaveetmiseks on erinevad Vaba aeg on iga inimese jaoks hinnalise väärtusega oluline aeg, mida iga inimene tihtipeale tunneb, et…

Kuidas nutika ostlemise abil raha tagasi saada
Internetis ostlemine on kasvutrendis Aina kiirem elutempo, üle broneeritud päevakavad ja graafikud – vahel lihtsalt on tunne, et ühest ööpäevast…

Kuidas kodus aega veeta
Kui sa tunned, et oled kõik kodus olevad raamatud läbi lugenud, Netflixi filmid ja sarjad lõpuni vaadanud, Zoomi kõnedest tüdinenud…

Laupäeval tähistatakse Eesti Disaini Päeva!
Eesti Disainerite Liit_Estonian Association of Designers koostöös Disainiöö / Tallinn Design Festival on otsustanud 23. veebruari kuulutada disainipäevaks, ehk päevaks,…