Hobid ja huvialad ei ole midagi, millega tegelevad üksnes lapsed või noored peale koolipäeva lõppu. Ka täiskasvanute jaoks on harrastustega tegelemine igati tervislik. Mida aga teha siis, kui ei oska lihtsalt valida? Mõnikord võib uueks armastatud hobiks kujuneda miski, mille peale ise kohe ei tulegi.

Kas hobi on sind juba ootamas?

Võta hetk ja mõtle. Ehk on su elus juba midagi, mis võiks muutuda hobiks? Väga paljud inimesed armastavad sporti ning paari lihtsa muudatusega saab huvi hobiks muuta! Omaette vaatamise asemel kutsu sõbrad külla, proovige mängutulemust ära arvata ning tehke panused. Selliselt on toimuva jälgimine palju huvitavam ning lisaks võib alguse Saada üks uus mõnus traditsioon.

Kes naudib looduses jalutamist, nemad võiksid hakata hakata teadlikumalt ja läbimõeldumalt matkama. Aktiivsest liikumisest huvitatud võivad liituda ju ka tantsurühmaga! Naudid loomadega tegelemist? Paljud varjupaigad otsivad vabatahtlikke või ajutisi hoiukodusid. Kui armastad head toitu, miks mitte osaleda kokkamiskursustel ning seeläbi oma oskusi täiendada?

Paar lihtsat näidet, mis võivad panna mõtted õiges suunas liikuma ja aitavad sellega niisamagi meeldiva tegevuse ägedaks hobiks muuta.

Mida rohkem, seda uhkem?

Äkki ei ole sul vaja ühte kindlat hobi, vaid tahad tegeleda erinevate asjadega ning järjepidevalt midagi uut juurde õppida. Sa ei pea tundma end halvasti, kui tegeled ühe hobiga mõned kuud ja liigud seejärel uue hobi juurde edasi.

Äkki tahad õppida loogikat? Katseta male- või kabemängu. Tahad rääkida uut keelt? Erinevaid keeleõpperakendusi on rohkem, kui suudad kokku lugeda. Soovid olla paremas vormis? Leia spordiala, mis sulle meeldib ning hakka aga pihta.

Piilu minevikku

Aastate jooksul on meie elu üksjagu muutunud ja võib juhtuda, et mingid hobid, millele sa lapsena võisid tunde pühendada, jäid aja jooksul lihtsalt kõrvale. Ehk nüüd oleks aeg uuesti alustada? Olgu selleks siis liitumine kunstiklassi või kohaliku näitetrupiga. Järjest rohkem kerkib esile ka täiskasvanutele mõeldud spordimeeskondi.

Mõnikord unistasime kogu lapsepõlve ühest või teisest hobist, ent erinevatel põhjustel polnud see võimalik. Nüüd on aeg unistus täide viia ja järgi katsetada, mida see hobi endast siis päriselt kujutab.

Julge hundi rind on rasvane

Teatud hobisid polnud paarkümmend aastat tagasi isegi olemas! Samamoodi ei pruukinud elu sind varem juhatada harrastusteni, mida nüüd kogu hingest naudiksid. Tee ajurünnak ning kui leiad midagi, mis võib natukenegi huvi pakkuda, proovi see ära! Kui ei meeldi, pole hullu ja proovid midagi uut. Kui aga meeldib, saad sellega jätkata.

Võimalik, et esimesed kolm-neli ei ole üldse meelepärased, ent see on kohaks, kus tasub jätkata katsetamist ning suhtuda positiivselt igasse kogemusse. Isegi kui sa ei jätka proovitud hobiga, said sellest katsetusest siiski midagi positiivset. Sa ei pea olema ju valitud hobis kohe suurepärane, vaid seda võib võtta ka õppimiskogemusena.

Tegelemine hobiga, mis sulle tõesti meeldib ja mis toob sulle rõõmu, mõjub positiivselt ka su elu teistele valdkondadele. Lisaks võivad harrastusega tegelemise ajal omandatud hobid kanduda üle  sinu tööellu, mis annab tööturul parema positsiooni.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised