Villu Veski toob publikuni Eesti suurima maailmamuusika orkestri

Villu Veski juhtimisel toimub 10. märtsil Eesti suurima maailmamuusika orkestri WORLD MUSIC ORCHESTRA kontsert, kus Eesti muusika põimub kuumade Kariibi ja Brasiilia rütmidega. Kontsertetendus toimub Tallinnas Solarise Apollo kinosaalis ning pakub vaatajatele muusikalise elamuse kõrvale kirglikke tantsuetteasteid ja videovisuaale.

Solarise suures Apollo Saku saalis esineb erakordse kooseisuga suurim Eesti maailmamuusika orkester, kes alustas tegutsemist maestro Villu Veski eestvedamisel 2017. aasta alguses. Märtsi alguses toimuv festival toob pealinna ainulaadse muusikalise ja tantsulise elamuse, kus kuumad rütmid leiavad tee kontserdisaali, tantsupõrandale ja tantsuworkshopidele.

Villu Veski kirjeldab oma orkestrit järgmiselt: „Hakkame World Music Orchestraga mängima põhiliselt maailmamuusikat. Orkester on rahvusvaheline ja seal osaleb ligi 30 muusikut Eestist Senegalini ja Brasiiliast Panamani. “Orkester pandi kokku suvel toimunud Watergate World Music festivaliorkestrina ja see andis oma esimese kontserdi Pärnus 8.juulil 2017. “Ma usun, et see kontsert on ootamist väärt, sest nii suurt maailmamuusikale pühendatud koosseisu polegi varem Eestis kokku pandud,“ sõnas Veski. Muusikalisse elamusse panustavad teiste hulgas Eesti jazzi tippartistid ja noored talendid G.Otsa kooli baasilt. Teiste hulgas astub üles ka eestlaste seas palavalt armastatud lauljatar Eeva Talsi.

Eksootiliste Brasiilia, Kariibi ja teiste kuumade rütmidega sobivad kokku Eestis juba ülimalt populaarseks saanud salsa, bachata, kizomba ning tango tantsud, mida kannavad kontsertetendusel ette tantsijad nii Eestist, Kuubalt kui ka Liibanonist.

Kontserdile Solarise Apollos luuakse mõjuv visuaalne kontseptsioon, mis kasutab ära kino laiekraani võimalused. 4K ülesvõtted ja parimate Eesti visuaalkunstnike disain viivad kuulaja rännakule mööda maailma imelisi paiku. Filmilik videotaust töötab sünkroonis muusikaga.

Kontserdile eelneval õhtul seab tantsurahvas sammud NO99 teatrisse, kus toimub pidu kolmel korrusel ning lisaks avaneb seal kuumade rütmide austajatel võimalus pikemalt töötubades oma tantsusamme lihvida. Selle kõik toob teieni Andre Haikal Euphoria tantsustuudiost, kellel on väga pikaajaline tantsija, pedagoogi ning ürituste korraldaja kogemus.

Piletid hinnaga 25 EUR on müügis Piletilevi müügipunktides üle Eesti.

 

Esinevad:

EEVA TALSI (VANA VÕRUMAA)

VILLU VESKI (MUHUMAA)

NDIOBA (SENEGAL)

ALZIRA ASSIS (ANGOLA)

DENISE FONTOURA (BRAZIL)

RENAE RAIN (PANAMA)

OMAR MASSA (ARGENTIINA)

FRANCOIS ARCHANJO (RIO)

ANDRE HAYKAL (LIIBANON)


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised