VIDEO: LIIS LEMSALU uus eestikeelne singel “Sinu ees” on sinu ees!

Iluguru suvenumbri esikaanel särav Liis Lemsalu rõõmustab fänne oma uue singliga.

Ajakirjas ilmunud intervjuus räägime Liisiga tema laulukarjäärist ning sellest, miks otsustas ta oma uue singli (erinevalt teistest ilmunud lugudest) just eesti keeles salvestada. “Ma olen nii kaua tahtnud teha eestikeelset lugu! Kogu sel ajal, mil olen Eestis paikne olnud, olen mõistnud eesti keele väärtust ja seda, kui kena ja puhas see tegelikult on ning kui seda veel õigesti vormistada,” kommenteerib Liis.

Kust hangid inspiratsiooni ja kui palju võtad lugude loomise protsessist ise osa?

Oma viimases kogumikus, mis tänu fännide suurele ootusele päevavalgele tuli, lõin produktsiooni mõttes väga-väga palju kaasa ja olin 100% olemas. Veetsin tunde otsides õigeid sound’e, et need siis vastavate inimesteni viia, kes nendega reaalselt tööle hakkasid ja neid puhastasid. Muusikaga ongi tihtilugu nii, et alguses ei tea sa isegi, mida täpsemalt otsid, kuid kuuldes just seda õiget helistikku mõistad, et nüüd on see käes! Ka tekste kirjutan enamasti ise. Inspiratsiooni ja näpunäidete saamiseks vaatan välismaa artistide poole, et kuidas nemad töötavad. Lugesin Florence Welshi intervjuust (Florence + the Machine’i peavokalist), et tema peab ennast iga kord purju jooma, sest ainult siis sünnivad tal sellised hästi ehedad, luulelised ja kunstilised tekstid. Kõik teavad, et kui tuleb uus ja hea lugu – on ta järelikult jälle knockout’is olnud. Kuigi mina ise ei ole sellist kirjutamismetoodikat kunagi proovinud, on alati põnev teada, et see kõigil nii erinev on. Kui maailmas käivad endiselt vaidlused selle üle, mis oli enne, kana või muna, siis minul on asjad lihtsad – alguses tuleb muusika ja siis tekst. Ümisen omaette lauluviisi ning leian häälikute põhjal sõnad, mis laulu sobida võiksid.

Aga kuidas sünnivad hitid?

Ma pole kunagi lähtunud sellest, et pean nüüd hitti kirjutama. Esimesele kohale panen pigem enesearengu, et saaksin ise võimalikult palju teha ja nii uusi kogemusi omandada ning jõuda siis hiti valemini. Kogu selle asja juures meeldib mulle kõige rohkem erinevate inimestega koos töötada, kui kambas on mitu erisugust aju, mis muidu ka eri suundades mõtlevad, kuid lõppude lõpuks on suund ikkagi üks.

Täispikka intervjuud Liis Lemsaluga loe Iluguru suvenumbris!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised