Kui palju tähelepanu pöörad oma juuste eest hoolitsemisele? Kas eelistad pigem kvaliteetseid šampoone ja palsameid ning kas kasutad ka täiendavaid tooteid, mis aitavad lisaks korralikule pesule juukseid toita ja rikastada vajalike ainetega?

Juuksehooldus on hoolimata hooajast ja soost äärmiselt oluline, kuna kes meist ei sooviks nautida kauneid juukseid. Selleks et juuksed ilusad ja terved välja näeksid, on vaja nende eest hoolitseda ning sageli kasutada ka spetsiaalseid juuksehooldustooteid.

  1. Mõtle oma juustele ja peanahale

Šampooni valimisel on oluline leida oma juustele kõige sobivam, kuid samas ei tohiks ära unustada ka peanahka. Näiteks õlise peanaha puhul tasub kaaluda sulfaadiga šampoone, mis eemaldab juustest lisandid ja kannab õli peanahast välja. Enamikel pudelitel on etiketil kirjas, mis toimega šampoonid on ning mida head see juustele teeb.

  1. Sulfaat ei ole ilmtingimata vaenlane

Sulfaadid võivad juukseid küll rohkem koormata, kuid paljude jaoks on just see koostisosa šampoonis oluline. Sageli jätavad ilma sulfaadita šampoonid tunde, et juuksed on pärast pesu endiselt mustad. Just sulfaadiga šampoonid võimaldavad saada “tõeliste puhta” tunde. Samas tasub tähelepanu pöörata, et neil, kel on tuhmid, „karvased“ või lokkis juuksed, peaksid eelistama sulfaadivabasid šampoone, mis ei ole nende juustele nii karmid. Sulfaadivaba šampooniga puhul peab rohkem vaeva nägema, et peanahk ja juuksed oleksid puhtad, näiteks on põhjalik peamassaaž hea lahendus, mis lisab tavapesule efektiivsust.

  1. Mõnikord tasub rohkem kulutada

Juuksepalsamid või šampoonid – sageli oleme dilemma ees kummale rohkem kulutada. Mõned juuksurid soovitavad kulutada pigem palsamitele, teised jällegi kallimatele šampoonidele. Tavapoest ostetud juuksehooldusvahenditele on tihti lisatud erinevaid täiteaineid nagu seebid, mistõttu on võimaluse korral hea eelistada kallimaid šampoone ja konditsioneere, millel on minimaalselt koostisosi. Kõige paremat soovitust oskab sageli just juuksur anda, kes ütleb ausalt, milliseid tooteid vajavad just sinu juuksed.

  1. Kombineeri erinevaid kaubamärke

Täiesti julgelt võib erinevaid brände ja toimeainega juuksehooldusvahendeid omavahel kombineerida. Sageli soovitakse erinevate šampoonide ja palsamitega erinevaid eesmärke saavutada, näiteks sulfaadivaba šampooni puhul kasutada tasakaalustamiseks eriti niisutavat palsamit.

  1. Vaheta aeg-ajalt tooteid

Kuna juuksed muutuvad sageli, siis tuleb vastavalt sellele ka vahendeid muuta. Selleks et juukseid ei harjuks kindlate toodetega ära, on hea neid aeg-ajalt teiste toodete vastu välja vahetada.

Kuna toodete valik on niivõrd lai, tasub aeg-ajalt uusi proovida – alati on ju võimalus oma vanade lemmikute juurde tagasi minna.

Suurepärase valiku juuksehooldustooteid leiate Kaup24 e-poest.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised