Lapsele nime valides tahavad paljud vanemad, et see oleks eriline. Ja sel juhul tahad sa sellest nimest kindlasti eemale hoida, tegemist on ju ikkagi maailma kõige populaarsema tüdrukunimega.

Maailma kõige levinum tüdrukunimi on SOFIA (ja selle erivariantsioonid nagu näiteks Sophia). Koguni üheksas riigis oli see nimi kõige populaarsem, teist hulgas Itaalias, Venemaal ja Mehhikos. Teisele või kolmadale kohale jäi see nimi veel kahekümnes riigis.

2015. aastal pandi USAs kogunisti 17 327 lapsele nimeks Sophia ning 9650 lapsele Sofia. Kokku moodustas see kõige populaarsema tüdrukunime. Suur-Britannias oli see nimi 2015. aastal (viimased andmed pärinevad sellest aastast) aga alles 12. kohal.

Sophia/Sofia tähendab “mõistlikkus, arukus” ja ka see mõjutab kindlasti seda, miks antud nimi nii populaarne on. Teine põhjus võib olla veel ka selles, et antud nime hääldatakse nii paljudes eri keeltes väga ühemoodi ja sellest on lihtne aru saada.

Kuid kuna see on praegu nii populaarne nimi, siis tõenäoliselt ei taha paljud seda nime just seetõttu oma lapsele lähima kümne aasta jooksul panna. Ja näiteks kümme aastat tagasi ei olnud samuti see nimi nii populaarne ega võimutsenud listi eesostas.Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised