Ripsmetehnik Riina Vabrit paljastab kõige suurima vea, mida ripsmepikenduste kandjad teevad!

Riinal on suur kogemustepagas – ta on ripsmetehnikuna teinud tööd juba pea 10 aastat ning ripsmetehnikuid koolitanud juba üle kahe aasta. Hiljuti avas Riina ka oma esimese ripsmestuudio Studio Glash’i, kus peale tema veel 5 ripsmetehnikut  tööl. Riina on võitnud ka mitu ripsmetehnikute võistluste karikat ning olnud ka ise taolistel võistlustel kohtunikuks. Pole kahtlustki – Riina armastab oma tööd ja teab mida ta teeb. Seetõttu küsisimegi Riinalt mõned ripsmetega seotud küsimused.

Mille järgi valida omale ripsmetehnikut?

Tehniku valimine peaks nüüdseks juba päris lihtne olema, sest tegelikult on tase meil Eestis väga kõrge ja häid tehnikuid on palju. Kuid kui sa ei ole kindel, kas tehnik on ikka tasemel, siis kindlasti aitab sotsiaalmeedias teistelt arvamuse küsimine teatud ilugruppides, tehtud töödest piltide vaatamine, suusõnaline reklaam ehk soovitus kelleltki, kes juba käib selle tehniku juures vms. Ma tahaks siia nimekirja lisada ka, et ripsmediplomite hulk, aga kohati ei mängi see rolli. Kuid kindlasti võiks anda võimaluse ka noortehnikutele.

 

Kõige suurem viga mida inimesed teevad, kandes ripsmeid?

1) Ma alustaks kohe sellest, et ripsmete mitte pesemine. Ripsmeid peab pesema! Sinna vahele koguneb mustus, rasu, tolm. Ja uskuge, ripsmed ei kuku ära, kui neid pesta!
2) Teine viga on ripsmete pidev näppimine ja nokkimine. Näppimine, eriti volüümripsmete puhul, on halb. Sõrmed on rasused ja pidevalt näppides lähevad ka ripsmed rasuseks ja lehvikud muutuvad pulkadeks ning kaob ära see ilus kohev volüümi efekt.
3) Ja kammima peab ka ripmeid. Siis on need ilusad ja kohevad.

 

Mis võib juhtuda siis, kui ripsmed on valesti paigaldatud või nende eest ei hoolitseta?

Valesti paigaldatud ripsmed võivad tekitada ebameeldivusi. Kui ripsmed on näiteks vastu laugu kleebitud, siis võib tekkida põletik, sest hapnik ei pääse ripsmejuures liikuma ja tekib ummistus.
Ripsmetega on üldiselt nii, et püsivate kahjustuste saamiseks peab palju vaeva nägema, aga siiski on oht mingiks ajaks oma ripsmetest ilma jääda. Selline oht on näiteks ripsmeid üle koormates. Ehk alati on oluline analüüsida iga kliendi ripsmeid – kui sul endal on õhukesed ja nõrgad ripsmed, siis ei saa sinna panna kohevaid ja pikki volüümripsmeid!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…