Foto: Shutterstock

#1 Raha säästmine

Esimene asi, millest meie pihta hakkasime, oli säästmine, sest olgem ausad, tegemist on ühe üpriski kalli lõbuga. Meie alustasime säästmisega keskeltläbi aasta enne reisi algust. Sellel ajal ei olnud minek loomulikult veel kindel, aga mõtlesime, et isegi kui otsustame mitte minna, on ikkagi tore, kui pangaarvel ilutseb neljakohaline number ja võid sellevõrra ennast kindlustatuna tunda.

Meie jaoks tähendas säästmine  esimese sammuna kogumishoiuse tegemist. Käisime Mairoga sügisel TTÜ-s Eraisiku rahanduse loengutes, kus õpetati säästmist ja investeerimist ning kõige olulisem põhimõte, mida kõrvataha panime on see – sissetuleku laekumisel pane kohe (ja kindlasti just kohe)  kindel summa kõrvale. Nii ei teki kuu lõpus kiusatus seda ära kulutada ja tead paremini, kuidas oma ressursse jagada. Mina suunasin näiteks umbes 40% oma sissetulekust kogumishoiusele.

Teiseks tähendas see oma igapäevakulutuste kriitilist ülevaatamist. Kuigi olen naiselik  ja armastan ilusti riides käia, suutsin viimase aasta jooksul teha vaid minimaalseid väljaminekuid riiete peale. Naised – ma tean küll, et teil on kapp riided paksult täis ja olete enamik asju vaid korra (kui sedagi) selga pannud! Igatahes avastasin selle aasta jooksul, kui tore on leida kapist mõni ese, mida ei ole pool aastat selga pannud ja siis talle uuesti elu sisse puhuda. Mis mulle veel väga palju vaheldust pakub, on seelikud ja kleidid ning need lisavad tavapärasele pükstekandmisele mõnusat variatiivsust juurde. Proovige järgi!

Söögi ja meelelahutuse osas me väga suuri muutusi ei teinud. Meediaagentuuris töötamisel on mõned eelised ja üks neist on sagedased tasuta kutsed lahedatele üritustele ja kontsertidele ! Kuna me Mairoga ei ole kumbki väga suur alkoholisõber (Mairo on täiesti karsklane ja mina tarbin alkoholi haruharva), siis naljalt meiega sellist, ups – rahakotist kadus peo käigus 500-eurot – äpardust ei juhtu.

Meie müüsime ka oma lapsukese – aasta aega meie omanduses olnud Ford Focuse maha. Müük läks õnneks üllatavalt kiiresti ja valutult. Suksu osteti meilt juba pärast 11ndat müügil olnud päeva teise ülevaataja poolt ära. Hoolitse tema eest hästi, eks!

Meie arvestuste kohaselt peaksime septembrikuuks mõlemad kokku saama umbes 3000 eurot vaba raha kaasavõtmiseks ehk kahepeale 6000 eurot ning loodame, et sellest peaks piisama, et esialgu hakkama saada.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised