Tekst: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Näonaha puhastamine on üks tähtsamaid punkte igapäevases hooldusrutiinis. Ideaalis peaks see toimuma kolme etapina. Esimeseks on meigi eemaldamine. Teiseks näo pesemine ning kolmandaks – naha pH taastamine tooniku abiga. Tundub lihtne? Siiski on siingi teatud nüansse, mida peaksid kindlasti meeles pidama.

#1 Näopesutoote valimisel lähtu oma nahatüübist. Rasuse või kombineeritud naha puhastamiseks sobivad paremini intensiivsema toimega vahud ja geelid. Tundliku ja kuiva naha eest hoolitsevad parimal viisil aga puhastuspiimad või -õlid. Need loovad nahale niisutava kaitsekihi (emollient), mis jääb alles ka pärast näo loputamist veega, pehmendades ja siludes sinu nahka veel pika aja vältel. Tegelikult võiksid puhastuspiima külmade ilmade saabumisel kasutada kõigi nahatüüpide esindajad.

#2 Pärast näo pesemist kasuta toonikut! Vaatamata oma nimele, ei kanna toonik toniseerivat funktsiooni. Selle peamiseks ülesandeks on hoopis happe-aluse (pH) tasakaalu taasloomine, mis näo veega loputamisel häiritud saab. Tooniku igapäevasest ilurutiinist välja jätmine võib kulmineeruda naha tundlikkuse suurenemise ja liigkuivusega. Paljud naised kasutavad tooniku asemel mitsellaarvett, mis tegelikult mõeldud hoopis meigi eemaldamiseks. Seega kasuta seda enne näo pesemist, mitte pärast.

#3 Puhastavaid tooteid tuleks aeg-ajalt välja vahetada. Kordamisest saab harjumus ja nii kohaneb ka nahk kasutuses olevate hooldustoodetega pika peale ära. Seetõttu soovitavad kosmeetikud hooldusarsenali pidevalt korrigeerida ning mitte kasutada samu lemmikuid läbi aastate. Proovi näiteks harjumuspärase näopesuvahu asemel -geeli, vaheta soojal aastaajal kasutuses olnud seerum toitvama kreemi vastu. Lähene kosmeetika vahetamisele samm-sammult, sest kogu arsenali korraga välja vahetamine võib nahale stressi tekitada ja anda soovitule sootuks vastupidise tulemuse.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised