Pühade ajal perega pikale sõidule – need on sobilikud vahepalad, mida lastele teele kaasa pakkida

Valio Eesti turundusdirektor Krista Kalbini sõnul tasub lapsevanematel end juba varakult laste erinevateks tujudeks ja isudeks ette valmistada. „Et vanavanematele, sõpradele ja sugulastele külla minnes säiliks reibas ning rõõmus meeleolu ka pere noorimatel, varu reisikotti tervislikke ja lustakaid vahepalasid, et veresuhkur liiga madalale ei langeks,“ soovitab Kalbin. 

Alljärgnevast nimekirjast leiad nii tuntud lemmikuid kui ka loova lahenduse läbinud vahepalasid, mida on mugav autosõidu ajaks moonakotti varuda.

Soolased tassikoogid

Üllata lapsi kergete muffinitega, mis näevad välja magusad, kuid on soolased ja tulvil kasulikest köögiviljadest. Katseta näiteks retseptiga, millesse on lisatud riivitud suvikõrvitsat või porgandit. Mütsike tassikookidele valmista vahule löödud Viola toorjuustust ja lisa krõbedaks praetud peekonitükke. Kui soolast saladust pereliikmetele varem mitte reeta, siis jagub elevust kõigile!

Taimetee

Näe ette ahvatlust, mis tekib tankimispeatusel bensiinijama karastusjoogi leti ees, ja valmista teele kaasa mõõdukalt magustatud taimetee. Paljudes karastusjookides sisalduv kofeiin ja ülemäärane suhkrusisaldus tõstavad ajutiselt laste energiataset, mis muudab pika autosõidu veelgi raskemaks ja võtab energia hilisema hea enesetunde arvelt. Nii jõuavadki lapsed sihtkohta tusase tuju ja väsinud olemisega.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised