Räägitakse, et föönisoeng on juuksuriteenuse üheks põhitalaks – selle järgi saavat meistri andekust isegi proovile panna. Uurisime maineka salongiketi Duglas rajajalt Ly Duglaselt, kuidas seda endale kodus ise meisterdada.

 

Juuksurist tulles hoiavad sinu juuksed väga ilusasti – ja need püsivad nii mitu päeva. Kodus ise pead pestes ja föönitades on tulemus aga hoopis teine. Kuidas nad seda teevad? Kodune föönisoeng vajab harjutamist ja kindlat tehnikat.

Föönisoeng ei ole ainult juuste kuivatamine. See on juuste modelleerimine ning nendele kohevuse ja liikuvuse andmine. Hea soengu tegemine võib aega võtta tunni ning see kestab mitmeid päevi. Üldjuhul jagatakse juuksed sekstioonidesse ning soengut hakatakse tegema salkhaaval. Juuksesalk jagatakse omakorda veel kaheks osaks: juureosa, kuhu lisatakse kohevust ja salgu ots, mis tuleb võimalikult siledaks muuta.

 

Duglase salongides on föönisoengute tegemine äärmiselt populaarne teenus. Kuid Ly toob välja, et seda saab tegelikult ka kodus teha: „Juuksur peab kliendile uue lõikuse juurde ka kodust föönitamist ja viimistlemist õpetama. Ning hea lõikus, mis tehtud arvestades sinu juuksestuktuuri ja tihedust-pikkust, tagabki koduse föönisoengu edu.”

 

Ly jagab veel õpetussõnu: „Kui soov on saada kerget ja kohevat soengut, siis enne harja kasutamist võiks juuksed maksimaalse föönituulega 50–75% kuivaks lasta, eelistatult pea alaspidi. Kindlasti ei tohiks juuksed olla liiga märjad. Juustesse jääv niiskus on üks põhjuseid, miks soeng kiiresti ära vajub. Alles seejärel saab hakata soengut rullharjaga kujundama. Rullharja puhul on oluline harjaste tihedus, see, et need ei oleks ühepikkused ning et harjas oleks piisavalt tugev, et mitte juukse pinge all ära painduda. Ja loomulikult, kui sinu juuksed on poolde selga ja ühepikkused, siis ei tasu väga pealaele kohevust loota.” Lisaks harjastele soovitab Ly kasutada selliseid harjasid, kus ei ole liitekohti ning kus pole võimalust, et juuksed takerduks kruvide, kinnituste ega liitekohtade vahele.

 

Loomulikult mängib föönisoengu tegemisel olulist rolli ka fööni valik. „Töövahenditest sõltub ka tulemus. Ilmselt kõik, kes on pidanud hotellis seinal olevat fööni kasutama, vannuvad mõtteis ja igatsevad taga kodust korralikku fööni,” ütleb Ly. Samuti ei soovita ta kasutada kõige kuumemat õhku föönil: „Esiteks, et juust kaitsta, ning teiseks kuivatab keskmine kuumus juust märksa paremini kui ülikuum. Ülikuuma õhu puhul kuivab kiiresti kahjustunud kuivem juukseosa ja pahatihti jääb tervem osa niiske.”


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised