SUL ON PIDEVALT PAHA TUJU? Süüdi võivad olla geenid!

Kanadas asuva British Columbia Ülikooli teadlastel õnnestus välja selgitada, miks mõned inimesed kipuvad nägema kõike nn halvas valguses. Selgus, et põhjus on geenides.

Allikas: geniusbeauty.com
Foto: Shutterstock

Teadlased leidsid, et sellistel inimestel on moondunud ADRA2b geen, mis muudab nad kiiresti ärrituvaks, passiivseks, masendunuks ja meeleheitel olevaks. Lisaks leiti, et geneetiline variatsioon mängib olulist rolli ka hormoonide ja noradrenaliini (stress hormooni, mis koos adrenaliini, mõjutab reaktsiooni lend või võitlus) tootmisel.

Professor Rebecca Todd ütleb, et see on esimene uuring, mis näitab geneetilise variatsiooni olulist mõju sellele, kuidas inimesed näevad ja tajuvad maailma.

Uuringu käigus näidati 200 vabatahtlikule kiiresti üksteise järel positiivseid, negatiivseid või neutraalseid sõnu. Tulemused näitasid, et inimesed, kellel on moondunud ADRA2b geen variatsioon panId negatiivseid sõnu rohkem tähele kui teised osalejad.

Teadlast sõnul haaravad need inimesed pidevalt endasse kõike negatiivseT ja on pidevalt kurja näoga. Selle asemel, et märgata looduse ilu, märkavad nad kindlasti, et tee on libe või kivine ja kohe võib ilm muutuda halvaks jne.


 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised