OSTETAV ILU: süstid ja opid Facebooki ning Insta laikide pärast
Tekst: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Vihmane kolmapäev. Vanalinn. Kohvik. Minu vastas istub mu imekaunis blogijast sõbranna ning rüüpab mõtlikult kohvi. „Kuule, mis sa arvad, äkki peaksin oma huuli suurendama?” kukub ta ideaalse suu otsast. „MIDA?! Milleks?” küsin ma järjest suuremaks muutuvate silmadega ning tõstan väljendusrikkalt vasaku kulmu. „No ära vaata! Need on okeid, ma tean. Aga Instagrami piltide jaoks võiksid ikka suuremad olla.” Nii aus vastus käivitas mu ajumootori koheselt tööle – aga kui paljud meist on üldse oma välimusega 100% rahul?

Iga detail on remonditav

Rahvusvahelise Esteetilise Plastilise Kirurgia Seltsi (ISAPS) andmete järgi läheb iga aasta ilu nimel noa alla ligi 10 miljonit inimest. Enim nõutud operatsioonide hulka kuulub rindade suurendamine, rasvaimu ning silmalaugude korrigeerimine. Lisaks traditsioonilistele lõikustele on nõudlust ka väga eksootiliste protseduuride järele, mida paljud arstid lihtsalt tegemast keelduvad. Näiteks alumiste ribide eemaldamine. Väidetavalt on just see ekstreemne operatsioon legendaarse lauljanna Cheri ebamaiselt peenikese talje põhjuseks (tema nina-, huulte-, põsesarnade- ja näolõikuste kohta ei ole enam huvitav kirjutadagi). Sama operatsiooni on teinud teisedki tuntud näod, nende hulgas loomulikult mitmed inimbarbid. Iluperfektsioniste ei peata miski. Ka fakt, et eemaldatavate 11. ja 12. ribi kaitsta on mitmed olulised organid!

Kui ühed unistavad imepeenikesest sipelgataljest, ihaldavad teised tillukest Tuhkatriinu jalga. Selleks tuleb vaid eemaldada suure varbaluu teatud osa (nii, et küüs jääb ikkagi alles). Kirurgilise võlunoaga pole miski võimatu. Soovid Marlene Dietrichi teravaid põsesarnu? Jäta hüvasti tarkusehammastega. Armsaid põselohukesi? Eemaldame väikesed nahatükid põskede sisekülgedest.

 

Ilulõikused võivad olla sõltuvust tekitavad, kinnitavad psühholoogid. Kui inimene on otsustanud ennast muuta, siis ilmselt on põhjus tema peas, mitte kehas või milleski muus. Numbrid näitavad, et aastavahemikus 1981–1997 sündinud naistele loeb välimine ilu väga. Näiteks tunnistas 41% neist seda, et nende enesehinnang ja -tunne paraneb kohe, kui samas ruumis viibib keegi, kes on neist tagasihoidlikuma välimusega. Vanemate naiste hulgas on aga taolise seisukoha pooldajaid oluliselt vähem, kõigest 20%. Paneb mõtlema.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised