NIPID: Kasuta pesumasinat õigesti, et riided näeksid kauem ilusad välja

Masina kõrge energiatase säästab aega ja vett

A+++ energiatasemega pesumasin tagab kiirema pesemise väikese aja- ja veekuluga. Kellel on tarvidus vahetada vana masin uue vastu, peaks veenduda, et pesumasin ikka võimaldab turvaliselt pesta nii igapäevaseid riideid kui delikaatseid kangaid. Näiteks LG 6 Motion Direct Drive pesumasin koos sisseehitatud kuivatiga liigutab trumlit erisuundadesse ja imiteerib nõnda käsitsi pesemist. Nutikad masinad tagavad ühesuguse tulemuse nii treeningjalanõude kui siidist pluusi pesemisel.

 

Auruga allergeenide vastu

Auru molekulid on 1600 korda väiksemad vee omadest, mis võimaldab aurul tungida sügavamale kangasse ja tagada seetõttu paremad pesemistulemused. Aurutamine on tähtsal kohal kindlasti lemmikloomadega kodudes ja seal, kus on oluline hoida elukeskkond tolmulestavabana. Aurutamise tulemusena hävib 99,98% allergeenidest.

 

Igale kangale isemoodi hoolitsus

Iga kanga koostis seab paika reeglid, kuidas selle eest hoolitseda. Lõhkiste teksaste puhul tuleb näiteks meeles pidada, et see kangas on juba kahjustatud ja seetõttu tuleb püksid enne pesemist keerata pahupidi ning pesta teistest kangastest eraldi. Et vältida teiste riideesemete küljes olevate nööpide ja lukkude takerdumist, võiks kasutada ka  väiksemale pesukogusele ette nähtud programmi.

Sünteetilised kangad tuleb aga hoida naturaalsetest alati eraldi ning pesuvesi ei tohi olla üle 40C. Kunstkiust kangad ei talu väänamist, tsentrifuugimist ega ka masinas kuivatamist.

Samuti on oluline kasutada naturaalsest lõngast kootud ja värvitud esemete pesemiseks jahedat, kuni 40C vett ja õrnale pesule mõeldud programmi.

Kudumite kuivatamiseks tuleb nad laiali laotada, kuid kindlasti mitte päikese kätte.

Puuvillaseid köögirätikuid ja voodipesu võib pesta kodustes tingimustes ja kõige kõrgemal lubatud temperatuuril. Enne pesupäeva tuleks aga kindlasti tutvuda riietel olevate etikettidega ning talitleda vastavalt.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised