NIPID: Kasuta pesumasinat õigesti, et riided näeksid kauem ilusad välja

Pesupesemine tundub lihtsa tööna, sest iga inimene teeb seda olenemata riide koostisest automaatrežiimil ja iga kord täpselt ühtmoodi. Tegelikkuses aga võib vale programmi valik, temperatuur, masina täituvus ja erinevate kangaste koos pesemine mõjuda riideesemele halvasti ning viia inimese tihemini poodi oma garderoobi uuendama.

Pesu õigeks pesemiseks jagavad nippe tehnoloogiaettevõtte LG eksperdid.

 

Masin olgu pooleldi tühi

Ära pressi riideid pesumasinasse! Tegelikkuses soovitatakse pesumasin ainult poolikult täita, et vältida kangaste takerdumist ja saavutada tõeliselt puhas lõpptulemus. Paljud masinad arvutavad vajamineva veekoguse automaatselt ja teistel saab valida pool veekogusest, mis aitab säästa ka vett ja energiat.

 

Külm vesi on kangale parim

Kui tegemist ei ole määrdunud köögirätikutega või väikelaste rõivastega, peaks riiete pikema eluea nimel kasutama pesemiseks jahedat vett ja kõige aeglasemat tsentrifuugi. Paljud usuvad, et külm vesi ei tee riideid puhtaks, kuid tegelikult ei vasta see tõele, sest kvaliteetsed pesuvahendid toimivad edukalt ka jaheda veega.

 

Õrnad kangad vajavad erikohtlemist

Tänapäeva nutikad pesumasinad oskavad ideaalselt ümber käia ka kõige õrnemate kangastega. Kui just riideeseme sildil ei ole kirjas käsipesu või keemiline puhastus, siis võib käsipesuprogrammiga ja ka spetsiaalselt villale või siidile mõeldud programmiga pesta kõiki delikaatseid kangaid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised