Veebiajakiri Buduaar.ee tõi ära oma sellesisulises artiklis ka kosmeetika umbkaudsed säilivusajad:

Nahahooldusvahendid. Olenevalt tootest võivad nahahooldusvahendid säilida kuni kaks aastat. Kindlasti jälgida pakendil märgitud sümbolit.

Mahetooted. Looduslikud tooted sisaldavad vähe säilitusaineid ja see tähendab lühemat säilivusaega. Need tooted on väga tõenäoliselt bakteritele sobivaks elukeskkonnaks. Kasuta neid maksimaalselt kuus kuud ja ürita täielikult vältida toote kokkupuutumist kätega ja veega.

Ripsmetušš. Kuna ripsmetušš on suure niiskussisaldusega ja seda kasutatakse silmade lähedal, võiks selle asendada iga kolme kuu tagant. Kui tekib silmade ärritus, tuleb seda vahetada veelgi varem. Ripsmetušš on isiklikuks kasutamiseks mõeldud toode. Seda ei tohiks kellegi teisega jagada. Seda peaks hoidma pimedas ja jahedas kohas.

Vedel silmalainer. Säilib kolm kuni kuus kuud. Sarnaneb ripsmetušiga, kuid selle kokkupuude silmaga on vähem tõenäoline.

Vedelad peitekreemid ja aluskreemid. Säilivad kuus kuni kaksteist kuud. Need võivad õhuga kokku puutudes oksüdeeruda. See on ka põhjuseks, miks aluskreemi toon päeva lõpuks teistsuguseks muutub. Sulge kaaned korralikult!

Jumestuskreemid ja põsepunad. Säilivusaeg on jällegi kuus kuni kaksteist kuud. Tavaliselt kantakse neid nahale sõrmedega. Veendu, et sinu käed on puhtad või kasuta meigipintslit.

Lauvärvid. Kreemjas lauvärv säilib kaksteist kuud, pulberlauvärv kaks aastat.

Huulepulk. Säilib kaksteist kuud. Soojus ja niiskus avaldavad huulepulgale suurt mõju.

Puudrid. Üks-kaks aastat. Puudrid, hoituna kuivas ja puhtana, on kõige pikema säilivusajaga kosmeetikatooted. Mineraale sisaldavad meigitooted on samuti pika säilivusajaga, kuna nende kivine mineraalne koostis pole bakteritele sobiv elukeskkond. Kui need aga sisaldavad lisaaineid, näiteks antioksüdante või mõnda põletikuvastast ainet, on nende säilivusaeg lühem.

Silma- ja huulepliiatsid. Säilivad kaks aastat.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised