MILLAL ja MIKS tuleks kosmeetikatooted välja vahetada?

Väga suur hulk naisi hoiab oma ilutooteid kosmeetikakotis aastaid. Kas seda lihtsalt teadmatusest või ei raatsita kunagisi lemmikuid minema visata?

Tekst: Keit Laisaar
Fotod: Shutterstock

Meigiasjad on kallid, tihti on raske jälle leida seda õiget tooni jne. Kuid kas teadsid, et sinu meigitooted võivad olla bakterite kasvualaks, mis omakorda võivad tõsist kahju teha sinu näonahale, silmadele ja huultele? Seetõttu ongi ääretult tähtis teada, millal on aeg oma kosmeetikakoti sisu välja vahetada. Vestlesime vastuste saamiseks asjatundjatega.

Millest sõltub kosmeetikatoote säilivusaeg?

Suurt osa säilivuse juures mängib toote tüüp. Näiteks saastuvad kiiremini vedelikud ja kreemid, pulbritüüpi meigitooted ja mineraalkosmeetika aga aeglasemalt. Kuid rolli mängivad ka kosmeetikatoodete koostisosad.

Lisaks eelpool mainitule sõltub kehtivusaeg ka pakenditüübist: mõned on oma olemuselt turvalisemad kui teised. Näiteks koguneb rohkem baktereid tuubidesse (näiteks ripsmetuši-, huulepulga- ja jumestuskreemituubid) kui klaaspudelitesse või purgikestesse. Samuti mõjutab säilivust ja bakterite ligipääsu materjal, mida pakendit tehes kasutatud on.

Neid kõiki aspekte arvesse võttes saabki välja tuua kosmeetikatoodete soovituslikud säilimisajad:


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Dramaatilised silmapliiatsi trendid

Tänavune kevad on suurepärane, et värskendada oma silmapliiatsi kasutamise ampluaad. Ükskõik, kas seni oled eelistanud klassikalist kassisilma või lihtsalt silmi…