Tänavune kevad on suurepärane, et värskendada oma silmapliiatsi kasutamise ampluaad. Ükskõik, kas seni oled eelistanud klassikalist kassisilma või lihtsalt silmi rõhutanud, pole sa tõenäoliselt oma võtteid viimased kümme aastat muutnud.

Marie Claire soovitab julgelt soetada uusi erksaid värve ja käsitleda vedelat lainerit nagu Mulan mõõka.

 

Julged värvid

 

Roosat, ja punast eriti, peeti silmalainerina julgeks valikuks, kuid enam pole see vaid vallaliste pidude look. Lihtsalt punane on tänaseks päevaks isegi veidi igav. Proovi parem joonistada mitu joont, või liiguta lainerioon ripsmetest pisut üles poole.

Kui valge või nahavärvi pliiatsi kasutamine alumistel laugudel pisarakanali juures on meigikunstnike vana trikk, siis katseta seal hoopis kuldse pliiatsiga. Milline särav tulem.

 

Ootamatud jooned

 

Kui silmapliiats on sinu ainuke meik, ole julge. Katseta nii horisontaalsete kui vertikaalsete joontega. Selleks sobib siiski pigem hall pliiats, et luua pigem lõbusam arlekiini look, musta pliiatsiga jääb tulem süngelt gootilik.

Silmajoone võib vahelduseks tõmmata ka kuskile laupiiri ja kulmu vahel. Kasuta näiteks tumesinist pliiatsit ja paiguta joon kindlasti nii, et seda oleks näha, kui silmad avatud on.

Ka klassikalisel kassisilmal on piiramatud valikuvõimalusi. Näiteks silmanurkades laineriga joonistada nurka vaid kassisilma piirjooned ja jätta seest need täitmata.

Kes ütles, et kassisilmal peab üks tipp olema? Miks mitte kaks? Või kolm? Katsetage ja leidke oma. Loo tõelist abstraktset kunsti.

Fotod: Bianca Berg/Unsplash


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…