Mida teha internetis igavuse korral

Allikas: https://www.themuse.com/advice/7-great-reads-if-youre-currently-so-so-bored-at-work

 

Igavus – kes meist ei oleks seda kogenud? Hootsuite ja We are Social korraldasid 2019. aastal rahvusvahelise digiuuringu, kus selgus, et Eestis kasutab internetti 1,28 miljonit inimest, ehk siis koguni 98% elanikkonnast, avalikustas Milos. Keskmine inimene Eestis on seadmetega internetis ühenduses umbes 6,5 tundi päevas. Mida aga internetis tehakse ja mida võiks veel teha igavuse peletamiseks?

 

Spordiennustus ja internetikasiinod

Viimastel aastatel on Eestis hüppeliselt kasvanud spordiennustuse ja veebikasiinode populaarsus. Maailmas küll fänne hetkel spordiüritustele ei lubata, kuid võistlused liiguvad siiski täistuuridel edasi ja väikeste panuste tegemine teeb mängude vaatamise oluliselt põnevamaks. Sama lugu on kasiinodega: hetkel on kõik füüsilised kasiinod Eestis suletud, kuid tänapäeval saab internetis mängida kõiki populaarseid kasiinomänge koos live diileriga veebikaamera vahendusel. See tekitab tunde nagu oleksid ise kohapeal. Ainus erinevus on, et saad mängida diivanil aluspükste väel. Netikasiinode populaarsust näitab ka asjaolu, et ainuüksi Eestis tegutseb üle 17 erineva veebikasiino operaatori. Kuidas aga otsustada, kus mängida? Casinobaltics.com on reastanud Eesti parimad veebikasiinod koos detailsete ülevaadetega. Kindlasti tuleb hasartmänge võtta kui meelelahutust, mitte raha teenimise viisi ja ainult mängida selle summaga, mida olete valmis kaotama.

 

Õpi midagi uut

Selle asemel et vaadata internetis youtubereid ja erinevaid suunamudijaid, võiks vaadata hoopis harivaid dokumentaale. Kuidas maandus Apollo esimest korda kuule? Kas tulnukad on olemas? Kes oli ja mida tegi täpsemalt kurikuulus Osama Bin Laden? Documentary Heaven pakub tasuta sadu põnevaid dokumentaale erinevates valdkondades, mis naelutavad tundideks ekraani taha. Samuti võib erinevaid dokumentaale ja tõsielufilme vaadata ka Netflixist.

Samuti võib vaba aega kasutada uue keele õppimiseks. See on tänapäeval imelihtsaks tehtud Duolingo rakendusega. Tegemist on maailma suurim keeleõppe platvormiga, mis on ühtlasi ka kõige rohkem alla laetud rakendus maailmas hariduse valdkonnas. Seda kasutab juba üle 320 miljoni inimese ja see number kasvab iga päevaga. Duolingo parimateks omadusteks on lihtne ja mugav disain, kohandatavad õpingud ja lõbusad auhinnad. Hetkel pakub Duolingo võimalust õppida 38 erinevat keelt ja seda kõike tasuta.

Kui tahad aga sõpradele muljet avaldada millegi täiesti unikaalsega, siis katsu selgeks õppida mõni mustkunsti trikk. Mõtle, mis reaktsiooni sõpradelt saaksid, kui teeksid neile mõne seletamatu kaardi või münditriki. Google on täis erinevaid trikke ja samuti võib külastada goodtricks veebilehte, kus on võimalik õppida erinevaid kaardi, mündi ja optiliste illusioonide trikke.

 

Tee trenni

Täielik vastand dokumentaalide vaatamisele on trenni tegemine. Hetkel on enamus jõusaalid suletud ja väga lihtne on laisklemisrežiimile lülituda, kuid siiski tuleks ennast kodus ka veidi liigutada. Myfitness on loonud suurepärased videotreeningute seeriad, et inimesed saaksid kodustes tingimustes füüsilist trenni teha. Lisaks Myfitnessile on ka Youtube täis erinevaid treeningkavasid nii pühendunud fitness fanaatikutele, kui ka hobikorras treenijatele. Kodusteks treeninguteks piisab kõigest joogamatist, kummilindist ja enda keharaskusest. Kui sellest jääb väheks, siis saab kasutada ka partneri keharaskust või hantleid.

 

Kokkuvõte

Internet on metsikult suur ja igaüks leiab siit endale tegevust. Väga lihtne on kodus lihtsalt laiselda ja vaadata pool päeva järjest oma lemmiksarju ja filme. Kuid kuna praegu on enamus meelelahutusasutused kinni ja paljudel on kodukontori võimalus, siis annab see suurepärase võimaluse vaadata harivaid dokumentaale, õppida midagi uut ja paika panna oma unistused. Kuna internetis on kõik kõigest paari kliki kaugusel, siis tasuks sellest võimalusest kinni haarata.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised