Kuidas aru saada mehe poolt saadetud signaalidest? Kas tal on minu vastu sügavam huvi või on ta lihtsalt mängur? Kas ta mõtleb oma komplimente tõsiselt või on lihtsalt viisakas? Imselt on enamik naisi nende igavikuliste küsimuste üle pead murdnud ja ehk ka magamata öid veetnud.
Uurisime raamatu ”Teekond mehe südamesse” autorilt Margus Vaherilt, kuidas need teemad teda kõnetavad ning millised kogemused tal endal sellega seonduvalt endal on.

Kas oled olnud olukorras, kus teine pool näitab Sinu vastu ühepoolset huvi?
Mina isiklikult olen suhtluses naistega üsna sirgjooneline ja otsekohene. Kui ma pole kellegi tähelepanust huvitatud, siis leian taktitundelise viisi selle väljendamiseks.

Kas peale mitut naisepoolset signaali on üldse võimalik, et mees ei saa huvist aru?
On palju inimesi, kes naudivad väga tähelepanu ja egopaitust, mistõttu võivad nad täiesti teadlikult valida võimaluse mitte otse öelda ”ei”. Olgugi, et nad ei ole konkreetsest inimesest sugugi huvitatud. Lasevad rahumeeli koeral vale puu all haukuda ja naudivad sellega kaasnevat tähelepanu ja komplimente.

Kuidas suhtud naistesse, kes initsiatiivi enda kätte võtavad?
Ma suhtun julgetesse, spontaansetesse ja loomingulistesse naistesse alati hästi. Mis tähtsust seal on, kumb pool suhtlust alustab – me ei ela õnneks enam viieteistkümnendal sajandil.

Kui esimene date on selline so-so.. kas annad sellegipoolest positiivset tagasisidet, et no… võiks ju veel välja minna?
Kui ma pärast esimest deiti, mis mulle väga head muljet ei jätnud, teataksin neiule, et võiks veel välja minna, siis ma peaksin küll masohhist olema – õnneks või kahjuks ma seda pole. Viisakus, et tänan inimest kohtumise ja tema aja eest, on elementaarne, aga enesepiinamine pole minu stiil.

Räägitakse, et mehed pole just kõige paremad tunnete avaldajad. Kas üldse on mõistlik oodata,et nad tagasisidet annavad?
Teiste meeste kohta ma ei tea, aga mina isiklikult ikka annan naisele tagasisidet kohtumise kohta. Kui see just ilmselge katastroof ei olnud või hoopis match made in heaven. Sellest saavad muidugi sel juhul mõlemad fakti konstanteerimatagi aru (naerab).

On ju ka mehi, kes ütlevad, et oli väga tore, kuid ei helista naisele tegelikult kunagi. Kuigi kohtingul rääkisid juba järgmisest ja üle-järgmisest deidist.
Mis ma oskan öelda – selgrootuid limukaid selliste meeste näol on alati olemas (naerab). Nagu on olemas naisi, kes ei julge otsekohesed ja ausad olla ning raiskavad sellega nii enda kui ka teise aega.

Naistele meeldib üldjuhul kättesaamatut mängida ja mõnele ei meeldi mehe iga hea sõna peale joosta. Kas see võib olla suhtepurustaja, kui tiheda ajagraafikuga mees saab suhtlemise alguses põiklevaid vastuseid?

Iga mehe sõna peale polegi mõtet joosta, aga see ei tähenda, et peaks hakkama mingit manipuleerimis-strateegiat kasutama või raskesti kättesaadavat mängima. Kui kutsun naise välja ja vastus on midagi ebamäärast, siis olen üsna konkreetne. On loomulik, et tänapäeval on paljude meeste ja naiste graafik tihe, kuid mina arvan, et kui inimene tahab aega leida, siis ta seda ka leiab. Kui esimene minu pakutud kohtumiseaeg ei sobi, saab naine huvi korral pakkuda alternatiivi. Kui ta seda ei tee, siis oskan sellest raskusteta õiged järeldused teha.

Kui tihti käitud Sina naistega rüütellikult – avad uksi, asetad jahedas naise õlgadele pintsaku .. jne? Tänapäeval ei ole rüütellikkus väga levinud – paljud mehed ei oma naiste jaoks näiteks autoust. Kas nemad siis ei armasta/austa naisi piisavalt?
Meest peaks kiitma ta teod, olek, tarkus… mitte tema sõnad. Seega vastan sellele küsimusele lihtsalt nii, et mind kasvatasid üles maailma kõige vahvamad ema ja vanaema. Võibolla just sellest tulenevalt oskan rohkem märgata ja naisega tähelepanelikum olla. Leian, et uste avamine daamile ja muud šarmantsused on tohutult ilusad nähtused senikaua, kui need ei muutu lihtsalt etiketi täitmiseks. Ma ei leia automaatses kohustuslikus etiketi järgimises mitte midagi ilusat. Küll aga enda partneri märkamises, hetkes kohal olemises ja enda naise eest mehelikult hoolitsemises.

Samas on igaüks kuulnud jutte, et naistemehed tahavad oma vallutusi kõigile näidata? Mis Sa sellest arvad?
On naistemehi, kes enda vallutusi igal sammul eksponeerivad ja on ka tarku naistemehi (naerab). Sest eks see populaarsus õrnema soo hulgas on nagu kaheteraline mõõk – ühest küljest pleikar nauditav kuid teisest küljest võib see talle hiljem valusalt kätte maksta. Kui selline mees leiab naise, kes teda pikaajaliselt huvitab, aga see väärt naine saadab tüübi maine põhjal silmagi pilgutamata ülekantud tähenduses kuu tagaküljele maasikaid korjama.

Juhul kui suhe on alles algusfaasis, aga mees kutsub kaaslase näiteks pereüritusele kaasa. Kasnüüd naine peab arvestama, et abieluettepanek on ukse ees?
Kahtlen. Tõenäoliselt see näitab, et naine tõesti meeldib sellele mehele ja ta tahaks teada, kuidas ja kas Sa ka tema perekonnaga hästi läbi saad. Kui saad, on roheline tuli. Kui aga enda potentsiaalse tulevase ämmaga umbes sama hästi läbi saad nagu Conor MacGregor ja Khabib hiljutises võitlusmatšis, siis jäävad pulmakellad selle mehega tõenäoliselt küll ainult miraažiks murtud südamete kõrbes (naerab).

Kas naine peaks muretsema, kui pidevat suhtlust ei toimu? Äkki mees on lihtsalt naistega
suhtluses kogenematu?
Erand kinnitab reeglit, seega tuleb olukorda vaadata ikkagi konkreetsete olude valguses. Kui mees on ajukirurg ja kaheteist-tunniste vahetuste ajal ei jõua Sinu sõnumitele piisavalt tihti vastata, ei ole põhjust muretsemiseks. Mina aravan, et südameasjades tasub usaldada ainult enda sisetunnet ja käsitleda iga olukorda erinevalt.

Meestele – nagu ka naistele – meeldib kerge flirt. Kuidas aga vahet teha flirdil ja tõsisel huvil?
Mina kipun flirtima, jah, pigem juhul, kui mul on naise vastu huvi ja ta on mulle silma jäänud. Samas ei takista miski mul olemast meeldiv ja viisakas ka kõigi teistega. Olen märganud, et mõni naine näiteks hõljub mööda maailma naeratus näol nii, et jalad ei puuduta maad. Kui selline naine minust möödub, siis ma ei ole nii isekas, et seda kohe flirdiks pidada. Lihtsalt naudin vaatepilti, tema kerget olekut ja ilu ning astun edasi mõnusama ja kergema energiaga – nagu oleksin just näinud maailma kõige ilusamat kunstiteost.

 

Raamatu info siin

Loe ka lõiku raamatust ”Mille järgi aru saada, kas mees on või ei ole sinust päriselt huvitatud?” SIIT

Link esimesele peatükile


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised