Maniküüri ajalugu

Käte eest hoolitsemine pole kaugeltki mitte moodsa aja nähtus, küünehooldus oli staatuse märgiks juba muinasajal, varaseimad tõestust leidnud jäljed teadlikust käte eest hoolitsemisest ulatuvad aga veelgi kaugemale minevikku.

Klassikalise punase värvi populaarsust tõstis arvamus, et parima tulemuse annab sarnast tooni huulepulga ja küünelaki koosmõju. Kehva püsivusega küünelakke, mis kestsid parimal juhul vaid kaks päeva, müüdi esialgu vaid apteekides. 1930-ndatel turule tulnud „tugeva läike andja“, mida tänapäevasemalt pealislakiks võiks nimetada, tingis selle, et nüüd püsis küünelakk lausa mitmeid päevi. Kui tänapäeval on maniküür ja juuksuriteenus üsna rangelt lahus püsivad protseduurid, siis käte korrastamise teenuse sünnist 20. sajandi teise pooleni oli maniküür peamiselt just juuksurisalongide pärusmaa.

1970-ndad jäävad igavesti ilutööstuse ajalukku kui kunstküünte ajastu. Esialgu oli tegemist vaid rikkamale elanikkonnale mõeldud protseduuriga. Legendi järgi otsis üks Ameerika hambaarst vahendit, millega peatada oma abikaasa harjumus küüsi närida, kuid tulemuseks olid hoopiski esimesed akrüülküüned.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised