Allikas: Valio

Vähekindlustatud laste spordihariduse toetamiseks Alma Liblikaefekti heategevuskampaania ellu kutsunud Valio jagab lastevanematele häid nippe, kuidas pere kõige pisemad ka suveajal sportima suunata.

  1. Nutivaba aeg igasse päeva

Nutimaailma passiivne meelelahutus on kujunenud põhiliseks teguriks, miks lapsed veedavad üha enam aega toaseinte vahel ja üha vähem õues mängides ning liikudes. Lapsevanemad saavad seda muuta ise eeskuju ja initsiatiivi näidates – pakkuge lapsele igavuse peletamiseks alternatiive, olgu selleks jalutuskäik või rattasõit. Liikumine suurendab lapse loomingulisust ning üks võimalus selle innustamiseks on leppida kokku igaks päevaks nutivaba aeg, millest kinnipidamine on hea vaheldus ka täiskasvanutele.

 

  1. Leia lapsele huvitav trenn

Ideaalne viis laps aktiivsena hoida on talle huvipakkuva spordialaga seotud hobi leidmine. Sportlikke lemmikuid võib alati olla ka rohkem kui üks, oluline on see, et laps saab tegevusest rõõmu ja positiivset energiat. Suureks abiks on see, kui laps saab trennis käia koos sõpradega – kambavaim innustab, saab ühendada sotsiaalsed huvid aktiivse liikumisega ja veeta eakaaslaste seltsis rohkem aega. Sobiva trenni valimisel tuleks kindlasti arvestada lapse soove, vältida tuleks sundimist, kuna nii võib lapses tekkida stress ja vastumeelsus kehalise aktiivsuse vastu.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised