Küünelakk kui keskkooli keemia korduskursus

Kurk silmadele, banaan pähe, kaer kaelale, aga küüntele…?

Aluslakina sobib nõrkade ja habraste küünte puhul kasutada ka küüsi tugevdavaid lakke. Küünetugevdajad sisaldavad tihti suures koguses formaldehüüdi, mis pikaaegsel kasutamisel võib aga toimida vastupidiselt, muutes normaalse küüne paksuks, paindumatuks, kuivaks ning lõhenemisele altiks. Seetõttu on oluline kinni pidada erinevate ravitoimeliste lakkide kasutusjuhendist ning ajalistest piirangutest, mis tavaliselt seisnevad 2-kuulises kasutus- ja  puhkeperioodis.

Pealislakk on samuti värvainete ja pigmentideta lakk, mille abil pikendatakse värvilaki kestvust ning parandatakse selle läiget. Tänapäeval on tootjad turule toonud ka nn 2in1 lakke, mis toimivad nii alus- kui pealislakina. Oma keemiliselt koostiselt erinevad alus- ja pealislakk värvilakist vaid pigmentainete puudumise tõttu.

Keda eelkirjutatu edaspidise küünte lakkimise osas loobumismõtteid mõlgutama pani, võiks arvestada sellega, et ettenähtud viisil (peale kandes, sealjuures vältides kokkupuudet nahaga,  mitte sisse juues või aure hingates) ja koguses (3-5 õhukest kihti) tooteid kasutades esinevad terviseprobleemid siiski vaid neil, kes lakis sisalduvate komponentide suhtes ülitundlikud on.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised