Küüned tervise kõverpeeglis

Inimorganism on tervik – pealaest jalatallani. Sealjuures väga tark tervik, mistõttu probleem keha ühes piirkonnas võib väljenduda sootuks mujal.

PROBLEEM NR 3: NN LAINETAVAD, VAGUDEGA, EBATASASED KÜÜNED

Ei lähe mööda päevagi ilma, et me oma kätele tööd ei annaks. Ikka on vaja midagi tõsta, lükata, tõmmata. Pole siis ime, et sõrmed aeg-ajalt ukse või sahtli vahele, kasti või kapi alla jäävad. Koeraga mängides võivad lemmiku hambad tahtmatult käsi vigastada. Põhjuseid on veel ja veel.  Ebatasane, n-ö lainetav küüneplaat on tavaliselt tekkinud lunula’le (kuukesele) või küünejuurele tekitatud füüsilise trauma tagajärjel. Küünejuur on küll kaitsva nahavalli all peidus, aga tugevamate löökide korral võib see siiski kahjustada saada. Ebaühtlus ei teki küünele vahetult pärast vigastust, vaid avaldub alles küüne kasvades. Seda, kas küüs taastub või jääb igavesti endas seda vigastust kandma, saab jälgida ühes küüne kasvamisega.

Arvatakse, et terve küüne taastumise võimalus on umbes 50:50. See tähendab, et pooltel juhtudel kasvab vigastus välja ning küüs taastab oma loomuliku sileduse ja tervise; sama suur on aga võimalus, et ebaühtlus jääb küünele püsima ega kasvagi kunagi välja. Kuna tegemist pole haiguse, vaid esteetilise muutusega, siis eritähelepanu selline küüs ei vaja. Soovi korral võib küüneplaati aeg-ajalt poleerida ning värvilaki või kunstküüne abil varjata.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised