Küüned tervise kõverpeeglis

Inimorganism on tervik – pealaest jalatallani. Sealjuures väga tark tervik, mistõttu probleem keha ühes piirkonnas võib väljenduda sootuks mujal.

Tekst: Anne Raag, Tradehouse koolitaja
Foto: Shutterstock
Artikkel ilmus ajakirjas IG kevad 2014

Maniküüri tervistedendavast rollist on varasemalt juba kirjutatud, selgi korral jätame lakipudelid riiulitesse ja küünedisaini kavandid tegijate fantaasiatesse ning püüame selle asemel „tõlkida“ keelt, mida jutustavad meile meie küüned. Tervisest pakatava organismi üheks väljenduseks võib pidada roosaka tooniga, elastseid, läikivaid ning siledaid küüsi. Johtuvalt organismisisestest muutustest või välistegurite toimest võib küünte seisukord ideaalist kaugele kanduda. Millal on põhjust muretseda?

PROBLEEM NR 1: VALGED TÄPID KÜÜNTEL

Valgetäpilisus küüntel (Leukonychia) on sagedasti esinev küüne esteetiline muutus, mille taga on vaid väga harva mõni raskemat sorti haigus. Kui vanarahvas arvas, et tegemist on kindla endega saada õige pea mõne hinnalise kingi omanikuks, siis selle kohta meditsiinilised uuringud puuduvad ning väite paikapidavust otseselt kinnitada või ümber lükata siinkohal ei saa. Küll aga on küünte valgetäpilisust meditsiiniringkondades uuritud ning jõutud arusaamisele, et peamiselt põhjustab valgeid laike küüntel tsingi puudus organismis.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…