Pokker on üks populaarsemaid kasiinomänge, mida mängitakse üle kogu maailma.

Mängu populaarsus tuleneb selle komplekssusest – see nõuab mängijatelt strateegilist mõtlemist ja oskusi, kuid samal ajal on selle reeglid üsna lihtsad.

Vaatame üle kuulsaimad pokkeri versioonid ning nende strateegiad.

Miks on pokker nii populaarne?

Pokkeri juured ulatuvad 19. sajandisse, kuid mäng on kogunud suurema kuulsuse alles viimase kahe-kolme aastakümne jooksul.

Pokkeri populaarsus on suuresti seotud kaasaegse meelelahutusmaailmaga.

Lisaks on mäng ise psühholoogiliselt nõudlik, sest edu saavutamiseks pead oskama oma vastaste näoilmeid ning miimikat lugeda.

Kuna pokkeri põhireeglid on suhteliselt lihtsad, saavad seda nautida nii amatöörid kui ka professionaalid. Mitmete pokkeri versioonide hulgast leiab igaüks oma lemmiku.

Erinevad pokkeri tüübid

Texas Hold’em

Texas Hold’em on maailma kõige populaarsem pokkeri variant.

Seda mängitakse nii füüsilises kasiinos kui ka veebis.

Texas Hold’emi reeglid

Mängu eesmärk on moodustada kahest kaardist, mis sinule jagatakse ning viiest lauale asetatavast kaardist teistest mängijatest tugevam viiekaardine pokkerikäsi.

Seega, esimeses voorus jagatakse igale mängijale kaks kaarti, mis on nähtavad ainult talle endale.

Seejärel asetatakse lauale kolm ühiskaarti, mida saavad näha ja kasutada kõik mängijad. Kui kõik mängijad on panuse teinud, asetatakse lauale neljas kaart.

Seejärel toimub teine panuste voor ning viimaks asetatakse lauale viies kaart. Võitja ehk kõige tugevama pokkerikäe omanik, selgitatakse välja kahe enda kaardi ja lauale asetatud kaartide põhjal.

Mainime ära, et pokkeri mängimine ei käi maja ehk kasiino, vaid teiste inimeste ehk vastasmängijate vastu.

Kuidas erineb Texas Hold’em teistest pokkerimängudest?

Esiteks, kaardid jagatakse kõigile mängijatele eraldi ning kõik saavad kasutada lauale asetatud ühiskaarte.

Teiseks, panuseid tehakse mitmes voorus, mitte ainult üks kord. See võimaldab mängijatel oma käe tugevust paremini hinnata ning vastavalt sellele panustada.

Texas Hold’emi strateegiad

Üks oluline strateegia on bluffimine, mis tähendab panuse tegemist nõrga käega, et vastaseid eksitada ning sundida neid loobuma.

Teine strateegia on käe tugevuse hindamine, mis võimaldab sul otsustada, millal on mõistlik panustada ning millal loobuda. Samuti on oluline vastaste käitumise jälgimine ning nende käe tugevuse hindamine.

Texas Hold’em on kaasahaarav ja põnev pokkerimäng, mis sobib nii algajatele kui ka kogenud mängijatele. Lihtsuses peitub võlu – just tänu sellele on Texas Hold’em võitnud paljude mängijate südamed ja muutunud üheks populaarseimaks kasiinomänguks üle maailma.

Omaha Hi

Omaha Hi reeglid

Omaha Hi on pokkerimäng, mis sarnaneb mõneti Texas Hold’emiga. Erinevus seisneb selles, et mängijad saavad oma käe moodustamiseks kasutada nelja, mitte kahte kaarti nagu Texas Hold’emis.

Kuidas erineb Omaha Hi erineb teistest pokkerimängudest?

Erinevalt Texas Hold’emist on Omaha Hi mängus rohkem kaarte ja seega ka rohkem võimalusi. Lisaks sellele pead kasutama täpselt kahte kaarti oma neljast kaardist ja kolme kaarti lauast.

Ülesandeks on endiselt moodustada viiekaardiline käsi.

Omaha Hi strateegiad

Omaha Hi on kõrge käe mäng, mis tähendab, et võidab kõrgeim käsi. Võrdluseks on olemas ka Omaha Hi/Lo, mis tähendab, et poole panga võidab madalaim ning teise poole kõrgeim käsi.

Hea strateegia on keskenduda nutikale positsioonimängule. Kuna Omaha Hi on küllaltki agressiivne mäng, võib bluffimine taktikana vägagi tulus olla.

Kui oled valmis Texas Hold’emi uuele tasemele viima ning end veelgi rohkem proovile panema, siis on Omaha Hi kindlasti mäng, mida sul järgmisena proovida tasub.

Seven Card Stud

Seven Card Stud on pokkeriversioon, mida mängitakse tavaliselt kaheksa mängijaga.

Mängus on seitse kaarti, millest pead moodustama viiekaardilise käe. Esimesed kaks kaarti jagatakse pimepanusena, kolmas kaart aga avatult. Seejärel jagatakse veel neli avatud kaarti ja lõpuks ka üks kinnine kaart.

Seega on mängijatel kokku seitse kaarti. Ülesanne on endiselt moodustada tugevaim viiekaardine käsi.

Seven Card Stud erineb teistest pokkerimängudest selle poolest, et mängijad peavad oma käe koostama seitsme kaardi põhjal, mitte viie kaardi põhjal nagu enamikes teistes pokkerimängudes. Seetõttu on ka mängu strateegia keerulisem ja nõuab suuremat tähelepanu.

Seven Card Studi strateegiad

Strateegiad, mida saad Seven Card Studi mängimisel kasutada, on seotud erinevate teadmiste ja oskustega.

Näiteks pead oskama arvestada teiste mängijate käte loomise võimalustega. Samaaegselt mängib rolli ka vastaste käitumise jälgimine. Pead oskama hinnata, millal mängust lahkuda ning millal on mõistlik jätkata.

Razz

Razz on seitsmekaardiline pokkerimäng, kus on eesmärgiks moodustada võimalikult madal käsi. Erinevalt teistest pokkerimängudest, kus võidab tugevaim käsi, võidab Razzis kõige halvem käsi.

Mängijatele jagatakse kokku seitse kaarti, kusjuures esimesed kaks kaarti jagatakse pimepanusena ja kolmas kaart avatult.

Ülejäänud kaartide jagamisel on kõik kaardid avatud. Käe moodustamisel tuleb arvestada, et ässad on madalaimad kaardid ning paarid ja kolmikud ei ole midagi väärt.

Kuidas Razz teistest pokkerimängudest erineb?

Nagu mainisime erineb Razz teistest pokkerimängudest oma strateegia poolest, kuna eesmärk on moodustada võimalikult madal käsi.

See tähendab, et on oluline mõelda kahe käega korraga: kuidas moodustada endale madal käsi ning samal ajal jälgida, mis kaardid võivad vastastel käes olla.

Razzi strateegiad

Razz pokkeri strateegiad erinevad teistest pokkerimängudest oluliselt, sest sinu ülesanne on võitmiseks võimalikult nõrgad kaardid valida. Üks levinumaid strateegiaid on pigem kaitsva kui agressiivse mängu taktika kasutamine. See tähendab, et keskenduda tuleks pigem oma käe kaitsmisele kui panuste tegemisele.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised