Suve lähenemine tähendab paljude paaride jaoks ühte: peatselt on käes üks elu tähtsamaid päevi, mil ühendatakse oma elud. Üks kõige olulisemaid ülesandeid pulmapäeva eel on sobiva abielusõrmuse leidmine. Abielusõrmus ei ole mitte lihtsalt kaunis ehe, vaid sümboliseerib paarivahelist armastust, abielu ning jäädavat sidet, mis kahe inimese vahel on tekkinud. Mõnes mõttes on abielusõrmused lausa pühad!

Võttes arvesse abielusõrmuse tähtsust, siis kuidas võtta vastu niivõrd oluline otsus? Ehkki iga paar on erinev, on siiski võimalik juhinduda mõningatest lihtsatest nippidest, mille abil leiad endale ja oma kallimale kõige sobivamad abielusõrmused.

1. Pane paika oma eelarve

Enne ehtepoodi suundumist tuleks panna paika kindel eelarve, millest üle ei sooviks mitte mingil juhul minna. Niiviisi ei teki olukorda, kus leiad kauni sõrmuse, kuid avastad seejärel, et paraku ei ole rahaliselt võimalik sellist sõrmust lubada. Pettumuse vähendamiseks on seega mõistlik esimese sammuna juhinduda eelarvest.

Abielusõrmuse ostmise teeb lihtsamaks asjaolu, et alati on olemas väike mänguruum, mis võimaldab osta ihaldatud sõrmuse sobiva eelarve juures – selleks mänguruumiks on erinevate kalliskivide, metallide ja karaatide valik. Näiteks valge kuld on tunduvalt soodsam kui plaatina, ent need materjalid näevad välja väga sarnased. Valides soodsama variandina saad aga sobitada täiusliku abielusõrmuse oma eelarvesse.

2. Arvesta oma elustiiliga

Pulmahoos võib ununeda see, et abielusõrmus ostetakse kogu eluks – see on ehe, mida kannad katkematult iga päev. Seetõttu on väga oluline mõelda kohe alguses sellele, kuidas sobiv sõrmus sinu elustiiliga. Täiuslik abielusõrmus on ühtaegu stiilne, kuid ka praktiline.

Näiteks, kui sul on väga aktiivne elustiil ning veedad väga palju aega väljas, peaks sõrmus olema vastupidavast materjalist, mis tuleb toime pidevate keskkonnamõjudega. Arvesta selliste asjaoludega enne, kui ütled sõrmusele oma „jah“-sõna.

3. Vali sobiv metall

Ehkki kuld on kõige klassikalisem valik, on tänapäeval olemas kümneid erinevaid võimalusi. Seejuures tasub meeles pidada, et mehel ja naisel ei pea olema ilmtingimata samast metallist sõrmust – näiteks võib naine eelistada kaunist roosat kulda, samas võib mees eelistada hoopis hõbedat. Pole midagi halba selles, kui paaril ei ole identsed sõrmused.

Kõige levinumalt eelistatakse abielusõrmuse puhul järgnevaid materjale:

  • kollane kuld – kollasest kullast abielusõrmus on ehe klassika. Üldiselt soovitatakse valida vähemalt 14-karaadine sõrmus, kuna nii saab võimalikult vastupidava kuldsõrmuse ilma säralt kompenseerimata;
  • punane kuld (ehk roosa kuld) – see variant on abielusõrmuste puhul eriti levinud oma romantilise välimuse tõttu. Punase kulla puhul on kasutatud lisaks kullale vaske, mis annabki pisut punaka läike. Lihtsa disainiga punasest kullast abielusõrmus on seejuures ka väga vastupidav tänu vasele;
  • hõbe – hõbe on väga populaarne oma sõbraliku hinna ja tagasihoidliku välimuse poolest. Kuna hõbe on aga väga pehme materjal, siis tuleb arvestada, et hõbesõrmus vajab regulaarset puhastamist ja hooldust, et säilitada oma värv;
  • plaatina – plaatina on üks kõige kallemaid ja eksklusiivsemaid valikuid, kuna tegemist on ääretult vastupidava metalliga. Kui plaatina on pisut hinnaklassist väljas, võib sobida valgest kullast abielusõrmus, mis näeb välja väga sarnane, ent on märksa soodsam.

4. Ära karda osta erinevaid sõrmuseid

Nagu eelnevalt mainitud, siis paljud paarid satuvad vastuollu, kuna avastavad abielusõrmuste otsimisel, et neile meeldivad erinevad stiilid või metallid.

Ehkki omavahel kokkusobivad sõrmused on küll kena nüanss, ei ole niivõrd oluline osta identsed sõrmused. Selle asemel võib näiteks hoopis graveerida sõrmused personaalse tekstiga või osta erinevast metallist sõrmused, mis näevad sarnased välja. Kui mees soovib tagasihoidlikumat sõrmust, siis on alati variant osta üks sõrmus kalliskividega ja teine ilma. Sõrmuste välimus ja kokkusobivus ei ole nii tähtis kui see, mida abielusõrmused sümboliseerivad.

Kõige olulisem on juhinduda aga südamest. Suunduge üheskoos kallimaga ehtepoodi või lehitsege veebipoe valikut ning uurige erinevaid mudeleid. Täiuslik abielusõrmus on kindlasti juba poes ootamas!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised