Kui sa oled naine, kellel on kord kuus menstruatsioon, siis suure tõenäosusega on sul olnud elus vahel probleeme ka menstruatsiooniplekkidega. Olgu nendeks siis vereplekid aluspesul, pükstel või hoopis voodiriietel.

Kui vereplekk riietele satub, siis eelkõige tuleb end kiirelt liigutada ja selle eemaldamisega viivitamatult tegelema hakata. Kõigepealt tuleks plekikoht külma kraani alt läbi loputada või see külma vee sisse likku jätta. Kui vesi hakkab roosakaks minema, siis tuleks vesi ära vahetada. Plekki võib ettevaatlikult näppudega ka hõõruda. Kõige halvem asi, mida sa teha saad, on vereplekki sooja vee all pesta. Aga kui juba sooja veega pestud, siis ilmselt on plekk riidele nii kinnitunud, et teda välja ei saagi.

Seejärel kasuta plekil plekieemdalajat (kui parasjagu ei ole seda kodus, siis võib ka tavaline seep aidata), millel tuleks lasta veidi aega plekil seista.

Kui tegemist on tugevama vereplekiga, siis valgete või heledate riiete puhul võib proovida ka vesinikperoksiidi.


Vereplektid madratsil

Kui riidelt saab vereplekid külma vee abil maha pesta, siis madratsipuhul see nipp ei toimi. Kui madratsil olevale vereplekile panna peale külma vett, siis on tulemuseks vaid pruunikas laialivalgunud plekk. Siinkohal aitab hoopis vesinikülihapendi lahus, mis kergitab vere vahuna madratsipinnale. Ning seejärel tuleks see majapidamispaberiga vaikselt ära pühkida. Vesiniklahust saab näiteks apteegist.

 

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised