Kui sa tunned, et oled kõik kodus olevad raamatud läbi lugenud, Netflixi filmid ja sarjad lõpuni vaadanud, Zoomi kõnedest tüdinenud ning ideed uute tegevuste osas hakkavad otsa saama, siis loe edasi. Pakume välja erinevad vaba aja veetmise viisid, mida teha kodus olles kas üksinda või sõpradega.

 

Avasta tasuta e-raamatud

Kui sulle meeldib oma vaba aega lugemisega sisustada, siis tõenäoliselt otsid pidevalt uusi ja põnevaid raamatuid, mida ette võtta. Kui sa ei soovi iga kord uut raamatut osta ega võtta ette pikka retke raamatukokku, siis ei pea sa muretsema – internetis leidub palju lehekülgi, mis pakuvad võimalust laadida alla ja lugeda tasuta raamatuid.

 

Üks neist on näiteks Read Print, mis on tasuta online-raamatukogu, pakkudes lugemist nii ulme sõpradele kui ka klassika austajatele. Many Books pakub samuti laia valikut raamatutest. Tõenäoliselt suurim tasuta raamatute varamu internetis on Project Gutenberg.

 

Audioraamatute austajatele pakub suurt valikut Librivox, mis pakub raamatuid, mille on sisse lugenud vabatahtlikud.

 

Eestikeelseid tasuta e-raamatuid pakuvad Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu ELLU ja Apollo e-raamatud.

 

Lahuta meelt mängides

Kui Monopoly, Alias või mõni teine klassikaline lauamäng on igavaks muutunud, siis tasub järele proovida erinevad teised mängud, mida on võimalik mängida internetis ilma neid koju ostmata ning kohustuseta midagi arvutisse laadida. Erinevate mängude alla kuuluvad ka populaarsed slotimängud ja kaardimängud nagu blackjack ja rulett, mida pakub näiteks OlyBet internetikasiino.

 

Kuula taskuhäälinguid ja TED ettekandeid

Suurepärane võimalus vaba aja veetmiseks on õppida tundma teiste maailmavaateid ning rikastada enda teadmiseid mõne huvitava teemakäsitlusega. Ideaalset võimalust selleks pakuvad erinevad taskuhäälingud ja TED ettekanded.

 

Taskuhäälinguid ehk podcaste ja TED ettekandeid on erineva kestusega ning nii saad oma päevadesse planeerida nii viieminutilisi kui ka mõnetunniseid ettekandeid. Vali ise õppimiseks kõige meelepärasem aeg, koht ja mentor. Eestimaistest taskuhäälingutest annab hea ülevaate Eesti Podcastid veebilehekülg.

 

Treeni keha ja vaimu

Rühmatreeningutest märksa soodsam ja mugavam viis trenni tegemiseks on kodus treenimine. Spordiklubisse minekule ja tagasi koju tulekule võib päevas kuluda tunni jagu väärtuslikku aega. Lisaks ei pea kodus treenides sõltuma kindlast kellaajast, vaid võib edukalt treenida vabalt valitud ajal.

 

Kodumaistest veebilehtedest pakuvad treeninguid MyFitnessi videotreeningute keskkond NETFIT. Samuti korraldab Fitlife igapäevaselt LIVE treeninguid. Samuti saab leida treeningkava Youtube’ist või näiteks alla laadida mõni spordirakendus. Tänapäeval on väga palju tasuta treeningkavasid ning õige leidmine ei tohiks olla keeruline.

 

Lisaks füüsilisele treeningule tasub treenida oma vaimu. Erinevad meditatsiooni äpid nagu näiteks Synctuition ja Headspace pakuvad võimaluse end kiirest argipäevas välja lülitada ning õppida selgeks mediteerimise algtõed.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised