2016. aasta esimeses kvartalis tehti päevas keskmiselt üle 70 000 veebiostu. 2017. aastal oli internetiühendus 82% Eesti leibkondadest. Enamus eestlastest kasutab e-teenuseid igapäevaselt, rääkimata mobiilseadmete populaarsusest.

Need statistikakillud näitavad selgelt ühte: eestlastele meeldib aega veeta internetiavarustes. Mida internetis aga eelkõige tehakse? Enamasti surfatakse uudistes, veedetakse aega sotsiaalmeedias või tehakse tööd.

Küll aga ei kasuta paljud internetikasutajad ära internetis olevaid eeliseid, alates tasuta teenustest kuni muude võimalusteni, mis võivad elu ühel või teisel moel mõjutada. Alljärgnevalt pakume välja mõned eelised, mis on igale Eesti arvutikasutajale täiesti saadaval.

Ilukaupade soodushinnad ja kupongid

Kuigi üks viis, kuidas hankida endale ilutooteid soodsama hinnaga ning hoida pilk peal ilutrendidel, on külastada ilumesse nagu Ilu Sõnum, on ka teine viis: kasutada veebipoodide sooduskampaaniaid ja kuponge.

Enamus internetis olevatest veebipoodidest pakuvad sooduskuponge kõigile uudiskirjaga liitujatele, andes võimaluse osta ilutooteid märksa soodsamalt kui füüsilisest poest. Sellele lisaks on uute toodete ja soodushindadega kursis püsimine märksa lihtsam, kuna pakkumised potsatavad otse postkasti.

Teine viis, kuidas hoida silm peal parimatel pakkumistel ning kasutada magusaid sooduseid, on jälgida erinevaid kupongilehti nagu Chilli.ee. Tänu internetiavaruste võimalustele ei ole vaja tooteid osta ka pimesi, kui lugeda eelnevalt testitulemusi ja arvustusi, mis avaldavad ühe või teise ilutoote head ja vead.

Unustada ei saa ka iga-aastast pööraste sooduspakkumistega päeva Musta Reedet, mil pea kõik veebipoed, sealhulgas nii Eesti kui ka välismaa omad, pakuvad meeletuid soodushindu. Kui soovid vähegi raha säästa oma meigikoti sisult, on mõistlik kasutada ära selliseid võimalusi.

Tasuta kursused ja koolitused

Eestis on küll tasuta haridus, kuid vahel ei ole võimalik isegi iluteemalisi lühikursuseid läbi teha kiire ajakava tõttu. Õpihimulised arvutikasutajad võivad kasutada ära erinevaid tasuta kursuseid ja koolitusi, mis on saadaval portaalides nagu Coursera või Udemy.

Internetis leidub sadu erinevaid kursuseid kõikvõimalikele erinevatele valdkondadele ning tihtipeale on need kursused loodud tippklassi ülikoolide nagu Harvardi või Stanfordi poolt. Enamasti on võimalik saada isegi kursuse sertifikaat, et tõestada oma uute teadmiste olemasolu.

Kes soovib end harida näiteks iluvaldkonnas, võib hoopis tutvuda erinevate õpetusvideotega Youtube’is. Ehkki videote vaatamine ei tundu erilise õppimisena, aitavad õpivideod erinevaid tehnikaid selgeks saada. Pole sugugi üllatav, et tänapäeval omandatakse soengu- või meigikunsti teadmised ja oskused puhtalt Youtube’i videote abil.

Tasuta mängud ja mängupakkumised

Õppimise kõrval jääb kindlasti aega ka mängimiseks. Ka selle jaoks on internetis rohkelt võimalusi, alates Facebookis olevatest tasuta mängudest kuni erinevate mängupakkumisteni, mida saab kasutada ka pisut teistlaadi mänguasutustes nagu internetikasiinodes.

Mis puudutab internetikasiinosid, siis kõik taolised mängulehed pakuvad erinevaid soodustusi ja mänguboonuseid, mille eest tutvuda mängulehe omadustega. Kõige levinumad boonused on tasuta spinnid ja mänguraha, mõlemaid neist jagatakse lahkelt eelkõige uutele mängijatele. Seejuures on tasuta spinnid kasiinos tihti ka eriliste nõueteta, et sobida neile mängijatele, kes tahavad lihtsalt tutvuda kasiinomaailmaga. Hea näide on Maria kasiino, mis lisaks sissemakseta spinnide jagamisele on ka naiselikum ja mõeldud just glamuursematele mängusõpradele.

Kuigi hasartmängud on riskantsed ning nende mängimist tuleks hoolikalt piirata, ei saa eitada, et tänu internetimaailmale on nüüd igaühel võimalik palju lihtsamalt katsetada erinevaid mänge, olgu need vanakooli arvutimängud, RPG-d või hasartmängud.

Tasuta pilditöötlus, muusika, dokumentaalfilmid ja palju muud

Internetis on niivõrd palju tasuta sisu, et see on tegelikult jahmatav. Soovid oma uusimad pildid töödelda perfektsuseni? Photoshopi kasutamine pole enam vajalik, kuna olemas on ka tasuta programme nagu Pixlr. Soovid vaadata dokumentaalfilme? Seda saab teha täiesti tasuta portaalis Documentary Heaven. Soovid ideid õhtusöögiks? Pinterestis on miljoneid retsepte.

Paljud meist ei kasuta tegelikult pooltki, mida internetil pakkuda on. Olgu sul soov õppida midagi uut, teha endale põnevaid soenguid või meiki või tahad lihtsalt meelt lahutada, interneti võimalused ulatuvad palju kaugemale kui üksnes uudiste või sotsiaalmeediani. Kui sul on järgmine kord internetis lehitsedes igav, kasuta ülalpool mainitud soovitusi, et täita oma õhtutunde põnevate portaalide seltsis.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised