Kui mürgine see kosmeetika täpselt on?

Järjest enam koguvad meedias jõudu väited kosmeetikumide tohutust mürgisusest. Millegipärast kiputakse aga sageli unustama, et ka peidetud ähvardus on hea turunduslause.

Kindlasti ei ole siinkohal eesmärgiks kaitsta neid aineid, mis on tule alla sattunud, vaid lihtsalt pöörata tähelepanu asjaolule, mis jääb tihti tähelepanuta. Poes müüdavad šampoonid teevad juuksed tihti koheselt siledaks ja läikivaks. See on põhiliselt saavutatud ülemäärase silikoonide hulgaga ning sellise toote pideval kasutamisel muutuvad juuksed tuhmiks, rabedaks ning väga halvasti töödeldavaks. Kuid silikoone võivad sisaldada ka hinnaklassilt tunduvalt kallimad šampoonid. Erinevus peitub aga koguses ja kvaliteedis.

Mõnikord tundub vaenlane hirmuäratavam, kui ta tegelikult on. Võtame näiteks ammoniaagi. Sellel ainel on ebameeldiv lõhn ja sellepärast märgataksegi seda juuksevärvides kõige rohkem. Aga tegu on gaasiga, mis teeb oma töö ja seejärel haihtub. Samas pole aine, millega ammoniaak tihti asendatakse, läbinud piisavalt ohutust kinnitavaid uuringuid. Seda ainet on ka raske juustest välja pesta ning kui juuksur ei ole oma töös korralik ja ei kasuta õigeid vahendeid, võib see aseaine jäädagi juustesse juuksekarva avama. Muidugi ei saa siin paralleeli tuua kõigi ammoniaaki sisaldavate või mittesisaldavate juuksevärvidega. Ammoniaak on see, mis kiirendab protsessi ning kui tootja eesmärgiks on võimalikult kiire efekt võimalikult väikese kuluga, on väga suur võimalus näha ammoniaagi kõige halvemat poolt. Täpsemalt on seda lisatud taas teelusika asemel kulbiga.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised