Kui mürgine see kosmeetika täpselt on?

Järjest enam koguvad meedias jõudu väited kosmeetikumide tohutust mürgisusest. Millegipärast kiputakse aga sageli unustama, et ka peidetud ähvardus on hea turunduslause.

Ja muuseas, seda x-faktorit, mis allergiat ja raskeid haigusi (nt vähk) tekitab, ei ole teadlased veel välja selgitanud. Vahel tundub siiski, et kosmeetikamaailmas kipuvad turundajad seda x-faktorit liigagi täpselt teadma. Huvitav küll, miks teadlased neid ei usu?!

Kuidas jõuab uus koostisaine või toode turule

Uue aine kasutuselevõtmisele eelneb kosmeetikas pikk katsetamise periood. Isegi siis, kui mõned uuringud on aine positiivseid omadusi kinnitanud, jätkatakse testimist. See nõuab suuri ressursse ja enamjaolt saavad seda endale lubada ainult suurfirmad. Kui koostisaine on turule sisenenud, saab ta mõne aja pärast kättesaadavamaks ka teistele tootjatele, kellel endal pole võimalik tootearendusse panustada. Ühtlasi kiputakse siis kokku hoidma ka koostisaine kogustelt ning sageli võib vahe kallima tootega tuleneda lihtsalt sellest, et seda head toimeainet on odavamas tootes imevähe. Kui nii, siis on veel hästi läinud, sest teise variandi puhul võidakse suurendada mõne konkreetse ja kindla ülesandega aine kogust. Kogusega liialdamine aga võib tekitada terviserikkeid. Kui nüüd järgneb tõsine nahakahjustus või allergiline reaktsioon, on süüdlane leitud ja kehtima hakkab täielik nulltolerants.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised